Umírá Facebook? Poprvé v historii mu klesla denní návštěvnost

Facebook klesla denní návštěvnost Q4 2021

Od roku 2004, kdy světlo světa poprvé spatřil studentský projekt jménem Facebook, se tato veleúspěšná sociální síť bez přestání těšila rostoucím hodnotám denně aktivních uživatelů. Až mezi třetím a čtvrtým kvartálem roku 2021, tedy téměř po osmnácti letech fungování, se rekordní stoupání zastavilo a trend nabral opačný směr. Sice nepatrně, ale i tak jde o velkou věc. Z výroční zprávy k fungování Facebooku vyšlo, že poprvé v historii klesla denní návštěvnost (přesně řečeno počet denně aktivních uživatelů) z 1,93 na 1,929 miliardy.

I když jde o velmi malý pokles (stále se ale bavíme o cca milionu lidí), je to pro Marka Zuckerberga i jeho kolegy a konkurenty potvrzení, že nic netrvá věčně. Na jednu stranu je paradoxní, že počet aktivních uživatelů klesá v době globálně rostoucí online aktivity, nicméně popularitu Facebook srážejí velké kauzy a také stále menší nezájem mladých lidí. Samotný Zuckerberg uznal, že největším konkurentem je pro TikTok.

Myslíte, že bude propad pokračovat?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)