Facebook brzy nabídne tmavý režim. Máme první screenshoty

facebook tmavý režim

Tmavý režim implementovalo za poslední rok do svých aplikací spousta vývojářů. Nejvíce na něj klade důraz samotný Google, jelikož chystaný Android Q bude tmavý režim podporovat přímo v systému. Dnes tak tmavý režim podporují aplikace jako Google Fotky, Gmail, Google Fit, Kalendář nebo Google Mapy a další se přidávají.

facebook tmavý režim

A v neposlední řadě se začínají trendu podvolovat také sociální sítě. Twitter má tmavý režim několik měsíců, chatovací Messenger jím též disponuje a na řadě je tak Facebook a Instagram. A právě první jmenovaný je ve fázi testování, kdy se některým uživatelům objevila nabídka, zda chtějí tmavý režim používat. Je vidět, že funkce zatím není ani zdaleka dotažená do konce, jelikož lze vidět základní chyby, jako tmavý text na bílém pozadí či nevzhledné grafické glitche. To, kdy Facebook uvolní dark mode pro všechny uživatele je zatím velkou neznámou, ovšem některé zdroje tvrdí, že to bude do konce roku 2019.

Dark mode se rozhodl Facebook implementovat kvůli čím dál většímu nasazení OLED panelů do chytrých telefonů, které spotřebují při zobrazování tmavých barev méně energie. Kromě Facebooku je ve hře také Instagram. Ten by měl být testován hned po tom, co bude uvolněn tmavý režim pro Facebook.

Uvítáte tmavý režim pro Facebook?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)