Facebook odtajnil další krok v boji proti nenávisti a násilí na sociálních sítích

facebook bojuje s nenavisti

S rozšířením živého vysílání na sociální síti Facebook, se začaly objevovat také přenosy, které jsou plné nenávisti, nebo rovnou násilí. Společnost se na tuto situaci rozhodla reagovat tím, že zaměstná 3 000 nových lidí, kteří budou streamy moderovat.

Facebook nadále bojuje proti nenávisti a násilí

Celkem Facebook zaměstná tři tisíce nových moderátorů, ti se pak přidají k dalším 4 500 zaměstnancům, jejichž úkolem je už nyní sledovat Facebook a případně odstranit příspěvky nebo živé přenosy, které nejsou povoleny na této sociální síti. Mark Zuckerberg řekl, že se to bude týkat i nenávistných projevů a vykořisťování dětí. Moderátoři ale budou také ve spojení s příslušnými orgány, kdyby například objevili člověka, který pomocí svých příspěvků naznačuje sebevraždu.

Na svém blogu popsali situaci, jak zaměstnanci Facebooku zavolali policii, kteří pak zabránili tomu, aby muž spáchal sebevraždu poté, co psal na svůj profil podezřelé příspěvky. Zuckerberg k tomu dodal, že v jiných případech neměli už tolik štěstí.

Silnou diskuzi ohledně živého vysílání na sociální síti Facebook způsobila hlavně vražda v přímém přenosu, kdy muž v USA chladnokrevně zastřelil důchodce a vše přitom vysílal na sociální síť. Chvíli poté se objevilo na Facebooku například video, kde muž z Thajska zabil svou dceru. Obě videa byla ale na Facebooku dlouhou dobu a dokázala se rozšířit k velkému množství uživatelů. Tomu chce Facebook zabránit tím, že přidá více moderátorů do svého týmu.

Facebook
Facebook

Měl by podle vás Facebook zaměstnat další lidi, aby kontrolovali nevhodný obsah na sociální síti?

Zdroj: phonearena.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)