Jak přenést fotky a videa z Facebooku do Fotek Google či Dropboxu?

Facebook přenos fotek Fotky Google Dropbox návod

Velká pětka Apple, Facebook, Google, Microsoft a Twitter se v roce 2018 domluvila, že by bylo fajn zajistit uživatelům jednoduchou přenositelnost dat mezi různými službami. Vznikl tak Data Transfer Project, který si klade za cíl vyvíjet cesty, jak data převádět. První významnější výsledek se objevil v květnu, když Facebook oznámil možnost přenesení galerií do služby Fotky Google. Slíbil přitom, že další cílové destinace budou postupně přibývat. Stalo se tak před několika hodinami, kdy Facebook oznámil, že nástroj pro přenos fotek a videí teď podporuje nejen Fotky Google, ale nově i Dropbox a Koofr. Opět jsme se dozvěděli, že tím snaha nekončí a další podporované platformy budou dál přibývat. Jelikož ale zůstává postup stejný, můžeme si ukázat obecný návod, jak na to.

Google Photos
Google Photos
Dropbox: Cloud & Photo Storage
Dropbox: Cloud & Photo Storage

Facebook pro tento účel už dříve vyvinul speciální prostředí, které kopírování zprostředkovává. Nebojte, nejde o žádnou speciální aplikaci a ani k tomu nejsou potřeba žádné složitosti. Stačí použít jednoduchý interaktivní formulář, ve kterém v několika krocích “naklikáte” vše potřebné a můžete vesele přenášet. Zmíněné prostředí je k nalezení v mobilní aplikaci Facebook a také v jeho webové podobě. Přenosy jsou tedy možné na libovolné platformě.

Jak na přenos Facebook fotek a videí do služeb Google Fotky či Dropbox

  • Otevřete aplikaci / web Facebooku
  • Klikněte vpravo nahoře na menu s nastavením
  • Vyberte Nastavení a soukromí > Nastavení
  • V sekci Vaše informace na Facebooku klikněte na Přeneste kopii svých fotek nebo videí
  • Pro kontrolu zadejte heslo
  • V rozbalovací nabídce vyberte požadovanou službu (momentálně Fotky Google, Koofr a Dropbox)
  • Vyberte, zda máte zájem přenášet fotky či videa
  • Přihlaste se v dané aplikaci a případně potvrďte žádost o přístup
  • Klikněte na Potvrdit přenos

Spuštěný přenos lze kdykoli zastavit, pokud byste si proces rozmysleli. Současná podoba tohoto nástroje bohužel neumožňuje vybrat například konkrétní alba nebo skupiny obrázků, což bude pro spoustu lidí velký zádrhel. Doufejme, že tato možnost přibude. Zatím se můžeme těšit alespoň z toho, že přenos Facebook fotek a videí mají k dispozici nově Google Fotky i Dropbox. Další na řadě by měl prý být co nevidět OneDrive od Microsoftu.

Využijete této možnosti?

Zdroj: Facebook

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)