Facebook Marketplace přinese možnost prodávat a nakupovat věci v okolí

facebook_marketplace_ico

Provozovatel největší sociální sítě spouští novou službu Facebook Marketplace. Jejím cílem bude umožnit nákup a prodej věcí v rámci lokality. Uživatelé budou moci jednoduše posílat obrázky předmětů, které chtějí prodat, nebo procházet položky nabízené ostatními.

Zadání položky k prodeji bude sestávat jen z několika kroků:

  1. Vyfocení zboží nebo přidání snímku z alba.
  2. Zadání názvu produktu, popisku a ceny.
  3. Zadání polohy a výběr kategorie.
  4. Odeslání/vystavení.

Kupující mohou snadno procházet položky kolem aktuální polohy, komunikovat s prodávajícím, dávat nabídky a nakonec se setkat za účelem koupě. Uživatelé také mohou ukládat předměty na později, vrátit se a zobrazit provedené transakce či proběhlou komunikaci. Pochopitelně nemůže chybět vyhledávání na základě klíčových slov či filtrování výsledků podle kategorie, polohy nebo ceny. Facebook však nemíní řešit formu zaplacení nebo dodání zakoupených předmětů.

Facebook Marketplace přinese možnost prodávat a nakupovat věci v okolí Facebook Marketplace přinese možnost prodávat a nakupovat věci v okolí

Facebook Marketplace: rychle a pohodlně

V oficiálním prohlášení se uvádí: “Abychom pomohli lidem získat více z těchto propojení, představujeme dnes Marketplace: pohodlný způsob objevování, nakupování a prodávání věcí lidem ve své komunitě. Facebook Marketplace usnadní nalezení nových věcí, které se vám budou líbit, stejně jako nalezení nového domova pro ty, se kterými se hodláte rozloučit. Budeme pokračovat v budování nových možností a funkcí, abychom poskytli co nejlepší zážitek.” Dosud probíhaly nejrůznější nákupy a prodeje ve skupinách, přičemž tyto skupiny měsíčně navštíví více než 450 milionů lidí.

Facebook uvádí, že nová služba Marketplace bude uvolněna do mobilních aplikací pro Android a iOS v následujících dnech. Ke vstupu do sekce prodejů a nákupů bude sloužit tlačítko v dolní části aplikace. K dispozici však bude jen uživatelům starším osmnácti let. Zpočátku bude omezena jen na USA, Velkou Británii, Austrálii a Nový Zéland, v následujících měsících by měla přijít i do dalších zemí. Facebook Marketplace však bude dostupný jen v rámci mobilní aplikace – z počítačů zatím prodávat nepůjde.

Princip fungování poměrně stručně a výstižně vystihuje následující oficiální video.

Facebook Marketplace Launch Video

Facebook Marketplace Launch Video

Zdroje: droid-life.com, phandroid.com, newsroom.fb.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)