Chytrý asistent Facebook M se dostává do Messengeru. Co všechno umí?

Facebook M

Dnes se začal v některých zemích spouštět Facebook M. Jedná se o nového chytrého asistenta, který se bude podobat tomu, co můžeme znát z aplikace Google Allo.

Facebook M má urychlit konverzaci

Facebook svého asistenta oznámil před více než rokem, nyní se konečně začíná objevovat v prvních státech. Facebook oproti konkurenci trochu zaspal, nicméně s tím, jak velkou základnu uživatelů má, to není zase takový problém.

Messenger M

Zveřejnil(a) Facebook dne Středa 5. duben 2017

Facebook M přináší rychlé zkratky například pro posílání peněz (zatím jen v USA), samolepek, plánování akcí, sdílení polohy, nebo založení spolujízdy. Stejně jako Google Assistant v Allo, bude i Facebook M dávat návrhy podle toho, co zrovna píšete. A opět jako u Allo, i zde nebude prozatím podporována čeština.

Nicméně tento nový asistent by mohl řešit jeden z největších problémů Facebook Messengeru. I u nás v diskuzích se často objevuje, že Messenger už je tak moc přeplácaný, že ani uživatelé pořádně neví, kde co je, a co všechno vlastně umí. S tím by právě mohl pomoct nový chytrý asistent. Novinka se spouští na straně serveru, takže prozatím není způsob, jak asistenta do telefonu dostat. Nicméně dlouho by to trvat nemělo a měl by se začít objevovat v zařízeních po celém světě.

Messenger
Messenger

Využíváte dnes nějakého chytrého asistenta? Zkusíte Facebook M?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)