Facebook a Instagram nás nechají mazat data k cílení reklamy

Facebook Instagram EU uživatelská data údaje reklamy mazání formulář

Po dlouhých právních a politických tahanicích, udělené obří pokutě a plané hrozbě v podobě úplného opuštění zdejších trhů nakonec společnost Meta Inc. splní evropské podmínky týkající se přísnější ochrany údajů o uživatelích. Sociální sítě Facebook a Instagram tak během několika dní nabídnou lidem možnost vymazat některé nasbírané informace, které používá provozovatel pro přesnější cílení reklamy. Jde například o údaje o sledování videí nebo analýzu toho, na co uživatelé klikají. Přípustné bude jen obecnější cílení na základě přibližné polohy nebo věkové rozmezí.

The Wall Street Journal informuje, že Meta od středy umožní svým uživatelům v EU vyhnout se zmíněnému sledování. Budou si moci zvolit verzi služby, která by na ně cílila pouze reklamu založenou na zmíněných obecných kategoriích.

Instagram
Instagram

Jak je ale v podobných případech zvykem, pro uživatele to nebude procházka růžovou zahradou. Americká firma údajně hodlá proces postavit na manuálním vyplňování žádosti, kterou ještě může nakonec i neschválit. Meta Inc. mezitím dál bojuje za zrušení udělené pokuty v této věci a hodlá se celému nařízení dál bránit.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Sledujete nějak, kolik toho o vás sociální sítě ví?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)