Menu

Facebook blokuje reklamu stránek s falešnými zprávami

Facebook se rozhodl bojovat proti falešným zprávám. Nyní, jestliže zjistí, že stránka opakovaně i přes výzvu dále šíří falešný obsah, začne to řešit jinak. Facebook blokuje reklamu a veškerou placenou inzerci těchto pochybných stránek.

Facebook blokuje reklamu pochybných stránek

Společnost Facebook používá třetí strany k tomu, aby označovaly stránky, které šíří falešné zprávy. Stránky šířící tento obsah poté nebudou moci inzerovat nebo se jakkoliv propagovat. Společnost tak patrně reaguje na tlak některých vlád, aby podobnému šíření tzv. hoaxů aktivně bránila.

Stránky, které šíří falešné zprávy, nebudou moci se nadále jakkoliv propagovat, což znamená, že jejich čtenářská základna nebude růst. Tím pádem stránky ani nebudou nadále vydělávat díky Facebooku peníze.

facebook-blokuje-reklamu-hoax

Hoax – ilustrační foto

Facebook k tomuto částečně i tlačí některé veřejné iniciativy sledující tyto pochybné stránky. Tyto iniciativy se také pokouší radit lidem, jak falešné zprávy na internetu rozpoznat. Podobnou snahu můžeme vidět napříč sociálními sítěmi. Ukazuje se, že falešné zprávy jsou dalším ze společenských problémů současného světa.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free+

Jak byste postupovali proti pochybným stránkám vy?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Merlin

30.8.2017 8:12

Vzhledem k tomu, že bez osobního ověření se těžko zjišťuje, které zprávy jsou pravdivé a které falešné, jsou pochybné všechny zpravodajské weby. Takže bych nevěděl, které stránky blokovat.

Martin P.

30.8.2017 9:50

To Merlin 30.8.2017 8:12 :.. právě že …ověření… mnoha postovaných věcí jde až moc jednoduše “strojově” proveditelné.

Protože stroj nemá emoce, tak nebude slzet na dojemnou fotkou člověka, dítěte, zvířete a je schopný dohledat, že tahle fotka se už objevovala třeba až xx let zpět. Že ty zábery byly vysílány xx let zpět a se jednalo o zem xxxx km jinde. Případně, že x stránek jako zdroj uvádí sama sebe křížem.

jav61

30.8.2017 10:12

Ano, to jsou přesně metody, které používá i mainstreamové zpravodajství! Takže nasrat pánové. Cenzura jako vyšitá. K zblití. Jde jen o to prosazovat ten “správný” proud informací a opoziční názory potlačovat pod líbivou maskou bránění zlu. V žádném případě s tím nesouhlasím. Informační filtr má mít každý v hlavě a ne se slepě odevzdat nějakému velkému bratrovi, který za něj rozhodne co je nebo není vhodná informace.

Martin P.

30.8.2017 10:32

jav61 30.8.2017 10:12: … A víte že pod pojem fake news jsou i věci které nepatří pod
opoziční názory, protože nejsou politické? Ten fake jak unáší orel dítě byl jaká politická strana?… …léčba savem je od jakého politika?… …štěnátka které někdo chce utrati… …vejce, margarýny… …rozdávají tablety co zbyly… …neprodaná auta… …zaručená fotka\video zloděje\ufona\Ježíše\Yetyho
i to jsou fake news.

Top hoaxů, virálů a fake new totiž není tak politických politických takže ten informační filtér v hlavě opravdu nemáte .

A hlavně FB nepíše, že někomu zakáže psát, že někdo je brat Aštana Š. a nějaký Trubka za oceánem je ještírek…

Strudellol

strudellol04 0

30.8.2017 10:40

jav61: FB si, jakožto soukromá stránka, může určit vlastní pravidla, pod kterými k sobě někoho pustí. Něco jako ty si do bytu nepustíš někoho s holínkama od bláta a hovínky na podrážkách. Je to cenzura? Nikoliv. Možná z něčího pohledu, ale to je problém daného člověka.
Nesouhlasit můžeš, ale to je tak jediné co s tím můžeš dělat. A je to správné. Nikdo si nemůže nárokovat cosi na cizím majetku. Jejich dům, jejich pravidla.
Od hledání alternativních informací zde FB rozhodně není. Pro hledání vhodných informací si můžete zajít na aeronet, sputniknews a podobné alternativní weby. Ty zase nejsou prezentovány jako sociální sítě.
Co se mě týče, z FB bych naprosto odstranil ten balast typu politika. Nemá tam co dělat. Když se jdu setkat s kamarády, taky tam nevyřvávám kraviny co se objevují na alternativních webech.

Nyny51

30.8.2017 14:43

Když Čína blokuje pomocí národního firewallu stránky, tak je to totalitní opovržení hodná totalitní cenzura.
Když se u nás blokují stránky, je to demokratické, svobodné a chválihodné blokování nevhodného obsahu.
Tady vidíme příklad toho, že když dva dělají totéž, není to totéž.

Karboxilas

30.8.2017 16:55

Nyny51: Já tu vidím jen příklad jedince, který nedokáže rozlišovat a to ani v těch nejelementárnějších věcech.

Strudellol

strudellol04 0

30.8.2017 18:36

Nyny51: facepalm. Je rozdíl mezi tím, pokud si někdo určí vlastní pravidla ve vlastním domě. Tj. Facebook si určí pravidla příspěvků, které lze vidět na jeho zdech (nazvi to jak chceš) a nějaká země si uzurpuje právo navštívit servery v cizím vlastnictví. FB ti nezakazuje dané servery navštěvovat, pouze od nich nezobrazí vyplozené nesmysly. Kdežto tebou jmenovaná země zcela zablokuje přístup.
Tady jasně vidíme příklad, že když někdo nečte a neuvažuje sám, je pak potřeba ho chránit před sebou samotným.

RSS (komentáře k článku)