Jak ve Facebook aplikaci zobrazit nejnovější příspěvky přátel či stránek?

Facebook aplikace filtr příspěvků

Sociální síť Facebook na přelomu letošního března a dubna po dlouhých letech poměrně zásadním způsobem změnila jeden ze základních prvků fungování její mobilní aplikace. Řeč je o řazení příspěvků, které se za běžných okolností řídí propracovaným algoritmem. Zatímco na počítači vždy existovala nějaká možnost, jak obsah od přátel či stránek sledovat ne podle strojového výběru, ale třeba i chronologicky, mobilní verze toto právo roky postrádala. Což se právě nyní mění. Aplikace Facebook dostala nový filtr příspěvků, v rámci kterého si uživatel může zvolit mezi více druhy řazení.

Mobilní aplikace Facebook má nový filtr příspěvků

Novinka, kterou Facebook představil poslední březnový den jako “Feed Filter Bar”, udělá radost všem uživatelům mobilní verze Facebooku, kterým chyběl přístup k nejnovějším příspěvkům. A nebo k možnosti zobrazit jako první příspěvky od vybraných přátel či oblíbených stránek. Nový panel se hned po oznámení vydal do Android aplikací po celém světě. Majitelé iPhonů si ještě nějakou dobu počkají. No a kde se objevuje a jak ho používat?

Je klidně možné a pravděpodobné, že už i vaše Facebook aplikace nový filtr příspěvků má, ale zatím jste na něj nenarazili. K jeho zobrazení je totiž potřeba trocha “pohybu” a neukazuje se jen tak. Panel můžete vyvolat tím, že v rámci projíždění kanálu s novinkami (newsfeedu) odrolujete obsah směrem nahoru (jakoby zpět). Z vlastní zkušenosti víme, že se to nemusí podařit napoprvé a možná by to mohli vývojáři ještě nějak vyladit. Časem by se vám měl každopádně ukázat a najdete na něm tři tlačítka – Hlavní stránka, Oblíbené a Nejnovější.

První z nich představuje klasické zobrazení založené na algoritmu. Pod druhou položkou jsou k nalezení příspěvky od vybraných oblíbených stránek a přátel. Ta třetí, pro nás v tento moment nejzajímavější, ukazuje jakékoli příspěvky pěkně chronologicky od nejnovějšího. Rozhodně chválíme, že toto Facebook konečně i do mobilní aplikace zavedl. Navíc i se šikovnou vychytávkou, kdy se položky Oblíbené a Nejnovější mohou ukázat i v hlavním horním menu, jestliže jsou využívány často. Více informací o této nové funkci případně najdete v oficiální nápovědě Facebooku.

Povedlo se? Našli jste tento nový filtr?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)