Odemykání dvěří pomocí tváře? Přivítejte nový Xiaomi Smart Door Lock X

xiaomi chytrý zámek obličej

Chytré zámky jsou trendem několika posledních let. Jde jistě o velmi zajímavý způsob, jak udělat svou domácnost o něco chytřejší. Odemykají se zpravidla přes kód, aplikaci nebo třeba čtečku otisků prstů. Čínské Xiaomi se ale vytáhlo s novým zámkem Face Recognition Smart Door Lock X, který v sobě (jak už název napovídá) ukrývá snímač pro rozpoznávání obličeje.

Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock X je nový chytrý zámek

Zámek v sobě bude mít 3D skener strukturovaného světla, které dopomáhá rychlému rozpoznání obličeje. Čínský gigant navíc tvrdí, že jde o ten nejkvalitnější chytrý zámek, který nabízí nejlepší úroveň zabezpečení, co se rozpoznávání obličeje týče. Generální ředitel firmy Xiaomi Ecochain, Qu Heng uvedl, že pravděpodobnost selhání zámku je menší než 1: 1 000 000.

Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock X je vybaven rovněž ultrazvukovým senzorem, který je schopen rozpoznat, zda se někdo nachází v okolí a pokud tam bude osoba příliš dlouho, dostanete upozornění přes aplikaci Mijia. Pokud vás zámek nepozná, máte další alternativní metody pro odemknutí. V předprodeji bude již od 12. října, ovšem cenu zatím neznáme.

Koupili byste si podobný zámek?

Zdroj: gizchina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)