Exynos procesory budou v telefonech dalších značek. Třeba včetně Xiaomi

Exynos Xiaomi Oppo

Když se řekne název Exynos, mnozí zkušenější fanoušci či uživatelé chytrých telefonů si vybaví časté porovnávání těchto jihokorejských čipsetů s americkými procesory Snapdragon. Jedny jsou dílem Samsungu, druhé firmy Qualcomm. První jmenované jsou přitom trochu méně výkonné a úsporné. Největší výrobce mobilů na světě dráždí mnoho zákazníků tím, že vlajkové telefony vybavuje těmito procesory v různých regionech rozdílně a přitom stojí stejně peněz. Teď ale na chvilku zapomeňme na vlajkové modely. Samsung se hodlá chopit zajímavé příležitosti a Exynos procesory bude dodávat do mobilů Xiaomi a Oppo.

samsung exynos 990

Nepůjde ovšem o nejvýkonnější řady telefonů, ale o ty ze střední a nižší třídy. V této oblasti se budou různé varianty Exynos čipsetů velmi hodit a obchod vyhovuje oběma stranám. Zmíněné dvě čínské značky se pokoušejí dohánět a předstihnout na světovém trhu Huawei. A Samsung toho chce využít právě pro větší odbyt svých procesorů. Cílem instalace Exynos procesorů do Xiaomi a Oppo telefonů je mimo jiné i posun na třetí pozici v oboru výroby čipsetů. V současnosti je první Qualcomm, za kterým následuje MediaTek a Hi-Silicon. Samsung se dělil o čtvrté místo s firmou Apple.

Ve kterých telefonech asi Exynos procesory budou?

Zdroj: businesskorea

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)