Silnější než iPhone. Exynos procesor s AMD grafikou vystrkuje drápky

Exynos AMD 3DMark benchmark

Když korejský Samsung před nějakou dobou oznámil v rámci vývoje procesorů Exynos spolupráci s americkým AMD, daly se očekávat velké věci. A ty asi skutečně přijdou. Na internetu se totiž objevily první reálné výsledky této technologické spolupráce. Známý leaker Ice Universe zveřejnil snímky z benchmarkového nástroje 3DMark, kde je výsledek dosažený Exynos čipsetem s jednotkami Cortex-A77 a právě AMD grafickým čipem. Celkové skóre překonává to, které získal iPhone 12 Pro Max s jeho jádrem A14 Bionic.

Bavíme se o hodnotách 8134 a 7442 bodů, přičemž novinka z korejsko-americké dílny navíc dosáhla průměrné snímkovací frekvence 50 FPS oproti 40 FPS dosažené iPhonem. Výsledky tohoto testu je potřeba brát s rezervou, neboť není například známá energetická náročnost nebo zahřívání. Směr je to ale velmi slibný. Jádra Cortex-A77 mají navíc v plánovaném čipsetu Exynos 2200 nahradit modernější a efektivnější jednotky Cortex-X2 a Cortex-A710. Jsme velmi zvědaví, jak se tato první vlaštovka promítne do benchmarků v hotových mobilech či tabletech. Nebo i v jiných zařízeních?

Jak moc vám záleží na celkovém výkonu mobilu?

Zdroj: Sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)