Extra tenké rámečky a velmi jemný displej. Takové jsou novinky od Sharpu

aquos-pad-22

Společnost Sharp již dnes sice nepředstavuje věhlasného výrobce mobilních telefonů s Androidem, přesto stojí za několika zajímavými modely. Mezi ně patří nově představený mobilní telefon AQUOS Phone Mini a tablet AQUOS Pad. Naši pozornost nepřilákala ani tak hardwarová výbava (která stejně není detailněji známa), ale jen její část – displej. Ten vyniká extra tenkými rámečky, a displej tak zabírá drtivou většinu přední strany přístroje. Posuďte sami, jak to v případě tabletu od Sharpu vypadá.

aquos-pad-2

http://youtu.be/rpJa3cDk7nQ Mobilní telefon již nenabídne tak úzké rámečky, ale rozhodně se není za co stydět.

aquos-phone-mini

Přístroj AQUOS Phone Mini disponuje 4,5″ displejem s FullHD rozlišením a řadí se tedy mezi přístroje s nejjemnějším displejem na světě (487 PPI). Hardwarovou výbavu doplňuje ještě 2 GB RAM paměť, 13,1 MPx fotoaparát, 16 GB vnitřní paměť (MicroSD) a 2120 mAh baterie. Procesor se bohužel neuvádí. Tablet dostal do vínku 7″ displej s FullHD rozlišením a 4080 mAh baterii. Zbylé parametry se shodují s přístrojem AQUOS Phone Mini.

Porovnání telefonů Sony Xperia Z1 (vlevo) a staršího modelu Sharp Aquos 302SH Xx s velmi tenkými rámečky Porovnání telefonů Sony Xperia Z1 (vlevo) a staršího modelu Sharp Aquos 302SH Xx s velmi tenkými rámečky

Otázkou trochu zůstává, jak se bude přístroj ovládat. Tenké rámečky totiž mohou způsobit spoustu nechtěných dotyků displeje a přehmatů. Vypadá to ale opravdu skvěle, že? Oba modely jsou určeny pro japonského operátora KDDI – je tedy velmi nepravděpodobné, že by se dostaly na náš trh.

Zdroje: phandroid.comkddi.com (1), kddi.com (2)

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)