TOPlist

Leica ukázala další mobil. Má nejen špičkový foťák, ale také 240Hz displej

leica leitz phone 2

Minulý rok představila společnost Leica svůj vůbec první telefon Leitz Phone a nyní se nám oficiálně odhaluje druhá generace. Na tomto mobilu spolupracovala Leica úzce se Sharpem, což je vidět na první pohled, jelikož Leica Leitz Phone 2 vypadá velmi podobně jako Sharp Aquos R7.

Nejedná se však o zcela totožný model. Telefon od Leicy se může narozdíl od Aquosu pochlubit kovovými rámečky a také kovovou krytkou zadního fotoaparátu, což je u telefonů zcela unikátní záležitost. Když už hovoříme o foťácích, ty budou hrát pochopitelně v tomto mobilu hlavní roli. Hlavním snímačem je totiž 1palcový 47Mpx senzor, který je opět dítětem obou společností. Má světelnost f/1,9 a objektiv Leica Summicron. Nechybí ani 1,9Mpx hloubkový foťák, s ultraširokým či teleobjektivem ale nepočítejte.

Zahanbit se telefon nenechá ani v ostatních aspektech. Přední straně dominuje 6,6palcový IZGO OLED panel s rozlišením 2730 x 1260 pixelů a 240Hz obnovovací frekvencí, což je vůbec nejvyšší hodnota na trhu. Pod kapotou pak tiká čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen1, 12 GB RAM a 512GB úložiště, přičemž o výdrž se stará 5000mAh baterie. K dostání bude výhradně v Japonsku a to za cenu 225 360 JPY, což vychází asi na 36 500 korun.

Leica Leitz Phone 2 VS iPhone 14 Pro Max Camera Test Comparison

Leica Leitz Phone 2 VS iPhone 14 Pro Max Camera Test Comparison

Koupili byste si telefon od Leicy?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)