TOPlist

EU Roaming v létě: Využívali Češi mobilní služby v zahraničí více?

roaming eu operatori data hovory

Roaming v EU prošel před prázdninami velkými změnami, skončili totiž příplatky za hovory, sms i data v rámci států Evropské unie. První data z prázdnin již zveřejnil operátor T-Mobile, z nich jde vidět, že EU Roaming využívali Češi výrazně více než minulý rok.

Roamingový provoz v EU: Češi výrazně předčili cizince

Zajímavé statistiky z prázdnin si připravil T-Mobile. Díky zrušení příplatků za EU Roaming můžeme již téměř bez žádných problémů a hrozeb využívat mobilní služby v zemích EU. Před prázdninami se jednalo o velké téma, i díky tomu se dalo očekávat, že se přes prázdniny výrazně zvýší počet hovorů a využitých dat.

Ve srovnání s minulým rokem se v sítích T-Mobile volalo v zemích EU skoro 3x více a datovalo desetkrát více. Zajímavé je také to, že počet SMS vzrostl jen minimálně, ukazuje to, že chatovací aplikace již plně přebírají roli při komunikaci přes telefon.

eu roaming leto data hovory

Občané EU, kteří přicestovali do Česka, také mnohem více využívali služby roamingu zdarma. I když se to nedá srovnat s Čechy v zahraničí. U hovorů byl nárůst o 75% a spotřeba dat stoupla zhruba pětkrát. Pokud bychom ale započítali všechny operátory v ČR, tak by pravděpodobně bylo číslo větší, ale od ostatních operátorů bohužel nejsou data dostupná.

Češi, stejně jako v minulých letech, využívali v létě roamingové mobilní služby nejčastěji na Slovensku, v Německu a v Rakousku. To je způsobeno hlavně průjezdy do ostatních zemí EU. Mezi dalšími zeměmi v TOP 10 jsou klasické turistické destinace jako například Chorvatsko, Itálie nebo Řecko.

Využívali jste tyto prázdniny EU Roaming více, když jste byli v zahraničí?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)