Essential ruší druhý telefon: Firma tvůrce Androidu je na prodej

essential rusi vyvoj telefonu prodej spolecnosti

Společnost Essential ruší vývoj druhého telefonu, který měl nahradit prodejní propadák Essential Phone PH-1. Tuto společnost založil Andy Rubin, který je považován za otce Androidu. V tuto chvíli se má společnost připravovat na potenciální prodej. Hledá se kupec, který by o společnost Essential měl zájem,

Essential ruší vývoj očekávaného mobilu PH-2

Essential Phone byl prémiový telefon, který se hodně zaměřoval na design. Mimo jiné se jedná o první telefon s výřezem v displeji. Z počátku měl telefon problémy, což se odrazilo i na prodejích. Essential Phone si za první půl rok koupilo 90 tisíc lidí. O výkon telefonu se stará Snapdragon 835, dále má 128GB úložiště a 4GB RAM. Je vyroben kombinací titanu a keramiky a má také speciální magnetický konektor pro připojení příslušenství jako je třeba 360 stupňová kamera.

essential-phone-andy-rubin-prodeje

Největším problémem byla vysoká cena a obrovská konkurence, která byla zapříčiněna zpožděným vydáním. Dále mobil propadl v prvních recenzích. Recenzentům se nelíbil hlavně fotoaparát telefonu, špatně odladěný systém nebo třeba absence 3,5mm jacku. Ostatně i v naší recenzi Essential Phone nezářil, a to už měl řadu vylepšení.

Přímo o konec společnosti Essential zatím nemá jít. Agentura Bloomberg tvrdí, že se více začnou soustředit na trh chytré domácnosti s novým produktem, který má vyjít příští rok. Na internet se dostal i interní email, ze kterého se dá vyčíst, že Andy Rubin neví, která cesta bude nyní pro společnost správná, ale neplánuje konec.

Essential PH-1

Essential PH-1

0.2
  • Displej 5,71'', IPS, 1312 x 2560 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Baterie 3040 mAh
  • Cena doplníme

Těšili jste se na druhý telefon od Essential? Myslíte si, že společnost přežije?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)