Essential Phone zakladatele Androidu se přestal prodávat. Konec společnosti to ale není

essential phone konec prodeje telefonu

Essential Phone měl být revolucí na poli Android telefonů. Ještě aby ne, když za ním stojí přímo zakladatel Androidu Andy Rubin. Na svou stranu dokázal získat nemalé investice. Už od začátku to ale byla katastrofa, kdy se vydání několikrát odložilo. Vzhledem k vysoké ceně toho nenabízel tak moc, a navíc měl telefon několik softwarových chyb. Chyby již byly opraveny a nyní Essential patří k nejrychlejším společnostem s aktualizacemi. Vydává je ve stejnou dobu jako Google. Jenže prodejům telefonu to nepomohlo a nyní se tak Essential Phone úplně přestává prodávat.

Essential Phone byl prodejní katastrofou. Možná ale uvidíme další model

Jak už jsme psali, začátek prodeje byl katastrofický. Po prvním půl roce si telefon koupilo 88 tisíc  uživatelů. Essential Phone byl prémiový telefon, který se hodně zaměřoval na design. Mimo jiné šlo o první telefon s výřezem v displeji. Po stránce výkonu na tom byl skvěle a srovnatelně s jinými prémiovými telefony. Materiály telefonu byly dokonce o úroveň výše, telefon používal materiály jako titan a keramika. Po neúspěchu se dlouho spekulovalo nad tím, že skončí i samotná společnost Essential. To se nepotvrdilo.

Essential Phone – první pohled

Essential Phone - první pohled

Mluvčí společnosti ale společně s oznámením konce prodejů Essential Phone prozradil také to, že pracují na novém mobilním produktu. Zároveň budou pokračovat v prodejích příslušenství a perfektní softwarové podpoře. Mluvčí přímo neřekl, že pracují na novém telefonu, takže v tuto chvíli není jasné, jestli se bude jednat o novou generaci telefonu. Ale alespoň víme, že v následující době uvidíme něco od společnosti Andyho Rubina.

Essential PH-1

Essential PH-1

0.2
  • Displej 5,71'', IPS, 1312 x 2560 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Baterie 3040 mAh
  • Cena doplníme

Jak se vám líbil Essential Phone?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)