Extrémně oblíbená aplikace ES File Manager byla odstraněna z Google Play

es file manager google play

Před několika dny jsme informovali o obřím zátahu, který Google provedl na čínské vývojáře DO Global. Z obchodu Play byly vymazány jejich aplikace a zároveň byly zrušeny účty. Tento zátah se pravděpodobně týkal i extrémně oblíbené aplikace ES File Manager, kterou již na Google Play rovněž nenajdeme.

ES File Manager není na Google Play

Ještě před několika lety byl ES File Manager jednou z nejvíce doporučovaných aplikací, pokud jste hledali správce souborů. Díky tomu brzy získal obrovské množství fanoušků, nicméně původní vývojáři se aplikaci rozhodli prodat.

es_file_explorer

Poté přišla doba, kdy se několikrát změnil majitel. V poslední době byl vývojář a vlastník uveden na Google Play jako “ES Global”, jenže pokud jste trochu zapátrali, tak opravdovým vlastníkem byl Du Global, což je jedna z divizí společnosti Do Global.

es_file_explorer

A jelikož Google pokračuje v kompletním vymazání, tak došlo i na ES File Explorer, a to včetně vývojářského účtu, který stál za “ES Global”. Opět společnosti Google ani Du Global vymazání z Google Play nekomentovaly. Pokud hledáte podařené správce souborů, můžeme doporučit například Solid Explorer nebo Files od Googlu.

ES File Explorer File Manager
ES File Explorer File Manager

Používali jste ES File Explorer?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)