Google zabanoval obrovské vývojářské studio DO Global. Tvůrce oblíbených aplikací

google ban aplikace do global

Od dnešního dne na Google Play nenaleznete aplikace od čínského studia DO Global. Společnost porušila několik zásad Googlu a hlavně se pustila do podvodu s reklamami. Aplikace od DO Global měly v době zákazu více než 600 milionů instalací. Jedná se tak o jednu z největších banovacích vln v historii obchodu Play.

Aplikace DO Global už nejsou v obchodě Play. Google společnost zabanoval

Server BuzzFeed News v minulém týdnu přinesl informace o tom, že do těchto oblíbených aplikací s mnoha miliony stažení přidávají kód, který má na starost automatického klikání na reklamy, aniž by o tom uživatelé věděli. DO Global ještě do minulého roku patřila čínské nadnárodní společnosti Baidu, což je společnost zaměřující se na internetové služby, mimo jiné vlastní čtvrtou nejnavštěvovanější stránku na světě. V minulém roce se společnost DO Global osamostatnila.

do global zabanovane aplikace google play

Aplikace této společnosti už na první pohled byly podezřelé, kdy kopírovaly základní funkce telefonu jako je svítilna, budík apod. či slibovali čištění telefonu, zrychlení atd. Kromě toho, že jste si buď těmito aplikacemi zpomalili telefon, tak v sobě obsahují velké množství reklam. O to smutnější je fakt, že celkově je nainstalovalo 600 milionů uživatelů a z toho je 250 milionů využívalo aktivně každý měsíc.

aplikace du global

To ale nejsou důvody pro to, aby je Google zakázal. BuzzFeed News přišel na to, že se v aplikacích objevuje kód, který automaticky kliká na reklamy v době, kdy máte telefon neaktivní. Mimo jiné tak samotní uživatelé mohli čekat horší výdrž baterie a nečekané účty za data. A samozřejmě i inzerenti byli tímto způsobem okrádáni, protože neměli žádnou skutečnou interakci s uživatelem. Třešničkou na dortu byl fakt, že DO Global vytvořil odlišnou společnost se sídlem v USA, kterou používali na Google Play k tomu, aby si lidé mysleli, že instalují americkou aplikaci.

Jakmile to vyšlo najevo. Google se s DO Global dlouho nepáral a kompletně vymazal všechny aplikace z Google Play od tohoto vývojáře. Zároveň společnost nemůže nadále monetizovat reklamy. Celkově šlo o cca 100 aplikací a her.

Ani jedna ze společností tento zákaz nekomentovala. Nicméně když si přejdete na Google Play stránku vývojářů Do Global, tak uvidíte pouze chybovou hlášku. Přímo stránka vývojářů rovněž nefunguje a je v údržbě.

Používali jste nějakou aplikaci od DO Global?

Zdroj: buzzfeednews.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)