Na Androidu se objeví nový obchod s hrami: Stojí za ním vývojáři nejoblíbenější hry současnosti

epic-games-store-android-obchod-hry

Nejoblíbenější hru současnosti Fortnite pravděpodobně nemusíme představovat. Stojí za ní herní a vydavatelské studio Epic Games. Ti s vydáním Android verze Fortnite přišli s poměrně nečekaným řešením. Tuhle obrovsky úspěšnou hru se rozhodli nevydávat na Google Play, ale využili k tomu své webové stránky případně aplikace výrobců telefonů. Díky tomu nemuseli dávat 30 procent výdělku společnosti Google. Nyní to však posunou ještě na větší úroveň. Tvoří vlastní obchod s hrami a umožní ostatním vývojářům, aby zde nabízeli své hry.

Nový obchod s Android hrami je přívětivější k vývojářům

Jak už jsme psali, pokud vývojář chce vydat aplikaci či hru v obchodě Play, Google si vezme 30 procent výdělku. To přišlo vývojářům z Epic Games jako hodně a vzhledem k tomu, že k úspěchu Fortnite nepotřebovali být na Google Play. Rozhodli se jít cestou mimo obchod Googlu. Existuje větší počet vývojářů, kteří by určitě také chtěli za svou hru dostat více peněz, jenže bez obrovského marketingu se jím nevyplatí vydávat hru mimo obchod Google Play.

Epic Games Store Launch Trailer

Epic Games Store Launch Trailer

V příštím roce se jím ale objeví další místo. Již brzy umožní Epic Games jiným vývojářům přidání svých her do obchodu. Za to si budou účtovat pouze 12 procent z výdělku. Zbylých 88 procent zůstane vývojářům. Druhým bonusem bude to, že Epic Games nebudou vyžadovat žádné DRM ochrany. Nový obchod s hrami se spouští i na PC, kde bude konkurovat hlavně Steamu. Na telefonech je jeho největší konkurenci samozřejmě Google Play, ale třeba i Amazon, který má rovněž obchod s Android aplikacemi a hrami. Datum vydání Epic Games Store je plánováno na rok 2019.

Budete využívat nový Epic Games Store na Androidu?

Zdroj: talkandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)