TOPlist

Energizer P28K: Telefon s největší baterií na světě míří na MWC!

Energizer P28K
  • Výdrž na jedno nabití se v posledních letech u telefonů moc nezměnila
  • Většina vlajkových lodí dnes nabízí baterie s kapacitou přibližně 5000 mAh
  • Energizer P28K s největší baterií na světě bude představený na veletrhu MWC

Výdrž na jedno nabití je důležitá pro spoustu zákazníků, v posledních letech ale tento parametr není tím úplně nejsledovanějším. Většina moderních telefonů vydrží bez problémů právě jeden den aktivního používání, dva dny jsou problémem pro většinu strojů.

Tři dny aktivního používání už ze zavedených výrobců nezvládne prakticky nikdo. Občas se objeví telefony méně známých výrobců s obří baterií, jejich hmotnost se ale počítá na stovky gramů a často vypadají jako powerbanka, která se naučila telefonovat. Jaký bude Energizer P28K?

Energizer

Už teď víme, že na veletrhu MWC se představí jako telefon s největší baterií na světě, její kapacita bude celých 28 000 mAh. To je přibližně pětkrát až šestkrát více než kolik nabízí dnešní vlajkové lodě. OnePlus 12 má baterii s kapacitou 5400 mAh, Samsung Galaxy S24 Ultra nabízí 5000 mAh a například kompaktní Xiaomi 14 má baterii s kapacitou 4610 mAh. Energizer P28K bude odolný telefon se 6,78palcovým displejem, kterému nechybí 16megapixelový přední fotoaparát.

Fotoaparáty rozhodně neurazí!

Hodně slušně na poměry odolných telefonů vypadá sestava fotoaparátů na zadní straně. Hlavní snímač má rozlišení celých 60 megapixelů a bude doplněný o další dva snímače s rozlišením 20 megapixelů. Vypadá to, že výrobce nepůjde cestou mnoha snímačů s minimálním rozlišením, každý snímač bude mít jasně danou funkci a podle všeho slušný přínos.

Konkurentem pro Energizer P28K bude například Oukitel WP33 Pro, který rovněž nabízí obří (ačkoliv o kus menší) baterii, přidává solidní design a extrémně hlasitý reproduktor. Zbytek specifikací je prozatím zahalený tajemstvím, zvědaví jsme samozřejmě na procesor, který dokáže výdrž hodně ovlivnit. Můj tip je nějaký moderní Mediatek střední třídy, podpora 5G by určitě byla vítaným bonusem.

Těšíte se na Energizer P28k?

Zdroj: gsmarena, energizer

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)