TOPlist

28000 mAh! Telefon s největší baterií na světě představen

28000 mAh
  • 28000 mAh už je solidní baterie, podobnou kapacitu nenabízí většinou ani powerbanky
  • Telefon s obří baterií na veletrhu MWC podle očekávání představil Energizer
  • Energizer Hard Case P28K stačí nabíjet jednou za pár měsíců

Na trhu najdete hned několik menších výrobců, kteří svou pozornost soustředí na velmi specifickou kategorii mobilních telefonů. Většinou nabízí extrémní odolnost, vysokou kapacitu baterie a prodávají se za slušnou cenu. Samozřejmě ale nic není dokonalé, vše je o kompromisech.

Podobné přístroje mají doslova obří rozměry, nečekejte výborné fotoaparáty ani špičkové displeje, většinou chybí podpora 5G sítí a nepočítejte ani s vysokou frekvencí aktualizací. Přesto mají telefony tohoto typu na trhu své místo a řadu příznivců. Co do kapacity baterie se vládcem stává Energizer Hard Case P28K!

28000mAh Battery Smartphone! 🔥 P28k from Energizer!

28000mAh Battery Smartphone! 🔥 P28k from Energizer!

Jak už tušíte z jeho názvu, díváme se na telefon, jehož baterie má kapacitu 28000 mAh. Pokud byste telefon používali pouze na příjem signálu, bude stačit doplnit energii jednou za čtvrt roku. Tady si dovolím malou odbočku – pokud na běžných telefonech zapnete úsporný režim a nepoužíváte je, klidně se mohou dostat až na hranici tří týdnů, jak jsme si vyzkoušeli v našem testu. Ale zpátky k dnešní powerbance, která umí telefonovat.

Na přední straně nabízí 6,78palcový LCD displej s FullHD rozlišením, obrovská baterie se samozřejmě podepsala na hmotnosti, která lehce překračuje hranici půl kilogramu. Díky podpoře 33W nabíjení by mělo být možné baterii nabít za 90 minut, uvidíme v praxi. Energizer Hard Case P28K nabízí certifikaci IP69, procesor MediaTek MT6789 je doplněný o 8 GB operační paměti. Vnitřní úložiště má kapacitu 256 GB, už z výroby tady najdete Android 14. Na zádech se nachází celkem tři fotoaparáty, ten hlavní má rozlišení 64 megapixelů, další dva mají 20 respektive 2 megapixely.

Start prodeje je ještě hodně daleko!

V době startu prodeje už ale Android 14 nemusí být nejnovější verzí systému od společnosti Google, telefon se totiž začne prodávat až v říjnu tohoto roku, ještě si na něj budeme muset dlouhou dobu počkat. Cena na hranici 250 dolarů působí lákavě, v našich končinách bychom se mohli pohybovat v rozmezí 6-7 tisíc korun. Výrobce plánuje telefon prodávat globálně a uvidíme, kolik zákazníků si nakonec dokáže najít. Konkurence v této oblasti je ale obrovská, úspěch nebude zadarmo…

Láká vás telefon s 28000 mAh baterií?

Zdroj: TheVerge

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)