Emulátor Nintendo 3DS Citra oficiálně vydán pro Android

emulátor Nintendo 3DS Citra oficiálně pro Android

Program Citra je vyvíjen už od roku 2014. Doposud byl k dispozici pouze pro Windows, Linux a MacOS. Na mobilních platformách se dal provozovat pouze přes neoficiální porty aplikace. Ty ale příliš nefungovaly a pokud ano, tak běžely zpomaleně. Nyní vychází první oficiální vydání tohoto emulátoru i pro operační systém Android. Teď je emulátor herní konzole Nintendo 3DS Citra zcela zdarma ke stažení na Google Play. Můžete si zaplatit i premium verzi, která toho ale zatím moc navíc nepřináší.

Citra Emulator
Citra Emulator

Citra slibuje kompatibilitu se stovkami her určených pro Nintendo 3DS. Dále pak podporu pro periferie, které podporuje samotná konzole jako je kamera, mikrofon, pohybový ovladač nebo figurky Amiibo. Dokonce je možné připojit a nakonfigurovat i externí herní ovladač. Aplikace je podle vyjádření tvůrců stále v beta verzi, takže některé funkce zatím nemusí fungovat úplně ideálně.

I’m using tilt controls!

I'm using tilt controls!

Pro jeho běh potřebujete minimálně Android 8.0 Oreo a podporu pro OpenGL ES 3.2. Sami tvůrci doporučují zařízení s procesorem Snapdragon 835 a lepším. Na slabších zařízení můžete mít problémy s latencí. Emulátor Citra neobsahuje žádné hry ani žádné soubory z konzole Nintendo 3DS. Mezi vývojáři a samotnou firmou Nintendo totiž neexistuje žádná vazba ani spolupráce. Zdrojové kódy aplikace jsou volně ke stažení pod svobodnou licencí na GitHubu.

Hrajete hry v emulátoru?

Zdroj: XDA-Developers.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)