TOPlist

Huawei představí novou verzi svého prostředí EMUI 5.1 na MWC

eumi-5-1-ico

Už jen hodiny zbývají do zahájení nejvýznamnější akce v segmentu mobilních technologií – veletrhu Mobile World Congress. Jedním z vystavovatelů bude čínský Huawei, který bude prezentovat své nové vlajkové lodě: P10 a P10 Plus. Včera pak společnost formou letáku publikovaného na sociální síti Weibo nepřímo potvrdila, že představí také novou verzi svého prostředí EMUI 5.1.

Lze celkem logicky předpokládat, že novou grafickou nadstavbu dostanou jako první nejnovější modely – tedy právě P10 a P10 Plus. Zahraniční zdroje docházejí k závěru, že zatímco EMUI 5.0 je postavené na Androidu 7.0, o desetinku vyšší verze přinese také Android 7.1. Dávalo by to sice smysl, nicméně výrobce ani nikdo jiný takovou informaci zatím nepotvrdil.

EMUI 5.1 obestřeno tajemstvím

Pozvánka, kterou Huawei vystavil, obsahuje číslici 5, tečku a další číslici, přikrytou z poloviny červeným šátkem. Je více než jisté, že onou ukrytou číslicí je jednička. Kromě toho je na pozvánce také datum 26. února, tedy den, kdy budou představeny telefony Huawei P10 a P10 Plus. Místem konání je samozřejmě MWC 2017, který proběhne v následujícím týdnu ve španělské Barceloně.

Huawei představí novou verzi svého prostředí EMUI 5.1 na MWC Huawei představí novou verzi svého prostředí EMUI 5.1 na MWC

Telefony budou disponovat duálním fotoaparátem s optikou Leica na zadní straně, vpředu pak zaujmou fyzickým tlačítkem Domů. Huawei P10 bude mít 5,2″ AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů. Jeho srdcem bude osmijádrový procesor Kirin 960, jemuž mají sekundovat 4 GB či 6 GB operační paměti. Pro aplikace a data bude připraveno interní úložiště s kapacitou 32 respektive 64 GB. Model Plus pak přijde se 64GB a 128GB úložištěm. Operačním systémem bude Android 7.x Nougat s nadstavbou EMUI 5.1.

Co se týká vzhledu a funkcí EMUI 5.1, očekává se, že příliš neodbočí od dosavadních trendů. Nové uživatelské rozhraní jistě nebude nejzásadnějším rysem telefonů P10, ale bude použito pro zvýraznění všeho, co novinka může nabídnout.

Takto prý bude vypadat Huawei P10 Takto prý bude vypadat Huawei P10

Zatím poslední významnou aktualizací prošlo EMUI při vydání verze 5.0, kdy proti předchozímu Emotion UI 4.1 přineslo především vzhled bližší čistému Androidu a řadu nových funkcí. Většina z těchto novinek jsou ve skutečnosti funkce Android Nougat, začleněné do uživatelského rozhraní Emotion UI – například rozšiřitelný panel oznámení.

Co přinese EMUI 5.1? To je zatím spíše ve hvězdách. Naštěstí na odpověď nebudeme muset čekat dlouho – dozvíme se ji již tuto neděli.

Jste zvědavi, s čím přijde EMUI 5.1?

Zdroje: androidheadlines.com, androidcentral.com, gsmarena.com, gadgetdetected.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)