Nadstavba EMUI 5.0 od Huawei už brzy přinese změny designu

EMUI 5.0

Stejně jako drtivá většina dalších výrobců, i Huawei nabízí ve svých smartphonech grafickou nadstavbu. K Androidu má svůj vlastní přístup a díky tomu má jeho prostředí EMUI (EmotionUI) ve světě celkem úspěch. Nyní se ale zdá, že v další verzi této grafické nadstavby dojde k výrazným změnám, co se designu týče.

EMUI 5.0 získá nové UI

Huawei totiž údajně pracuje na novém velmi významném upgradu systému. Verze 5.0 by měla přinést zcela nové uživatelské rozhraní, které by se údajně mělo svou podobou více přiblížit čisté verzi systému Android (bavíme se opravdu o EMUI? To se přeci čistému Androidu ani na hony nikdy nepodobalo). Pro Huawei to bude jednoznačně velký posun, protože pokud se podíváme na současné EMUI 4.1, může nám být jasné, že výrobce, jako již tradičně, předvede vyspělejší a propracovanější strukturu menu i navigačních prvků.

EMUI

V tuto chvíli vám toho ale o moc více neprozradíme. Snad jen to, že aktualizace by měla dorazit již letos na podzim, a že se pravděpodobně bude týkat jen letošních a loňských zařízení. Mějte ale zároveň na paměti, že tyto informace nejsou oficiální, a dokud oficiální nebudou, musíme je brát jen jako spekulace, i když je dle našeho názoru na světlo světa dostaly velmi důvěryhodné průmyslové zdroje.

Jak si představujete EMUI 5.0 více se podobající čistému Androidu? Co myslíte, že je tím myšleno?

Zdroj: androidauthority.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)