Emailové aplikace se ruší ve velkém: Nyní byl ukončen chytrý klient Astro Mail

astro mail

Za poslední dva měsíce jsme mohli vidět konec rovnou tří emailových aplikací. Nejvíce z vás si určitě vzpomene na Google Inbox, o měsíc dříve byl ukončen Newton Mail a nyní se svého konce dočkal i Astro Mail. U posledního jmenovaného je důvodem to, že celou společnost koupila firma Slack. Jakmile byl prodej dokončen, na nic se nečekalo, aplikace Astro Mail se stáhla z Google Play, noví uživatelé už ji nemůžou používat. Ti stávající mají čas do 10. října.

Emailová aplikace Astro Mail byla chytřejší verzí Gmailu

O této emailové aplikaci jsme informovali krátce v červnu minulého roku. Astro Mail jsme popsali jako inteligentní a moderní e-mailovou aplikaci pro Gmail a Office 365 s chatbotem, který vám pomůže vyřídit doručenou poštu a zaměřit se na důležité zprávy. Mezi hlavní vlastnosti tohoto emailu se daly zařadit moderní funkce jako třeba odložení, odhlášení odběrů, sledování odpovědí, prioritní pošta. Zároveň šlo o první emailový klient s chatbotem.

Nově se budou starat o lepší integraci emailů do služby Slack. Důvodem je to, že pro mnohé jsou emaily extrémně důležitým nástrojem v obchodní komunikaci a Slack chce být v této oblasti silnější. Společnost Astro uvedla, že tím, jak prozkoumávali Slack a hledali nové způsoby jak spojit zprávy, emaily či kalendář, tak jím přišlo nejlepší, že největší dopad budou mít tehdy, když se spojí přímo se Slackem. To má však tu nevýhodu, že samotný Astro Mail končí.  A to pro všechny platformy, včetně Androidu, iOS nebo MACu.

Jaký emailový klient používáte?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)