Úlet nebo záměr? Elon Musk vyslal do světa tweet a shodil akcie Tesly o 10 %

elon musk tweet tesla

Elon Musk je známý nejen jako jeden z největších vizionářů dnešní doby, ale také pro nejeden legendární tweet. Pamatujete si na dobu, kdy Musk sdělil, že koupí Epic Games jen proto, aby zrušil hru Fortnite? O to více zděšení vyvolal fakt, že přesně o rok později skončila první kapitola hry a hráči ji nemohli několik dní hrát. Nicméně nyní šéf Tesly upoutal mnohem větší pozornost, jelikož jediný tweet poslal akcie Tesly o celých 10 % dolů.

Poměrně hojně se spekuluje o tom, že šlo o jasný záměr. Právníci se shodují na tom, že některé firmy akcionářům sdělují, že jsou jejich akcie nadhodnocené. Musk by po následném pádu mohl zvýšit svůj podíl ve firmě tím, že by mohl akcie koupit za sníženou cenu.

A jaké tweety tedy vyslal do světa? Nejdříve sdělil: “I am selling almost all physical possessions. Will own no house.” a následně pak “Tesla stock price is too high imo”. V prvním tweetu tedy zmínil, že prodává většinu svého majetku a nebude vlastnit žádný dům a v tom druhém pak že jsou dle jeho názoru akcie Tesly přehodnoceny. Za pár hodin tak shodil akcie Tesly o celých deset procent.

Co říkáte na tweet který vypustil Elon Musk?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)