TOPlist

Elektromobil Xiaomi SU7 Max se nabíjí bleskurychle! Jakého dojezdu dosáhne po necelé minutě?

Xiaomi SU7
  • Xiaomi v Číně nabízí své první elektromobily
  • Vozidla SU7 jsou dohromady tři, liší se cenou a výbavou
  • SU7 Max dokáže ujet 10 kilometrů po 40 sekundách nabíjení

Xiaomi před nedávnem začalo přijímat objednávky svých prvních elektromobilů řady SU7. První auto od známého výrobce smartphonů vyšel ve třech různých verzích, přičemž ta nejlevnější z nich v přepočtu vychází na méně než 700 tisíc Kč. V mnoha ohledech je lepší než konkurence, a jak se ukázalo v nových testech, působivá je i rychlost nabíjení.

Majitel vozu Xiaomi SU7 Max, tedy nejdražší verze s tím nejvýkonnějším motorem, provedl zkoušku za použití nabíjecí stanice od společnosti Huawei. Povedlo se mu dospět k závěru, že se příkon vozu ustálil na hodnotě kolem 180 kW, v důsledku čehož bylo možné z pouhých 30–40 sekund na nabíječce vytěžit 10 kilometrů dojezdu. Informoval o tom čínský server MyDrivers. Automobil tedy hltal energii takovou rychlostí, že mu dojezd zvýšil o kilometr za pár sekund.

Xiaomi SU7

Nabíječkou se jmenovitým 600kW výkonem lze automobil údajně dobít z 0 na 99 % za méně než 50 minut. Podle MyDrivers bylo přitom nicméně dosaženo pouze maximálního výkonu 276,8 kW a průměrný výkon činil 139,7 kW. Samo Xiaomi pak mělo ve svých materiálech tvrdit, že Xiaomi SU7 Max získá během 5 minut na nabíječce dostatečné množství energie k tomu, aby ujel 220 kilometrů. Po čtvrthodině nabíjení se dokonce máme bavit o 510 kilometrech.

Elektromobily Xiaomi SU7 jsou k dispozici v celkem devíti barvách zevnějšku a čtyřech barevných verzích moderně zpracovaného interiéru s velkým dotykovým displejem. Nejlevnější konfigurace nabízí maximální rychlost 210 km/h a dojezd 700 km, model Max se pak pyšní až 265kilometrovou rychlostí a dojezdem 800 kilometrů. Ideální balanc mezi cenou a dojezdem nabízí Xiaomi SU7 Pro, jež na jedno nabití údajně urazí vzdálenost až 830 km.

xiaomi su7 barvy

Jak elektromobily Xiaomi SU7 zapůsobily na vás?

Zdroje: MyDrivers, Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)