TOPlist

Elektrický sedan Xiaomi MS11 (po)odhalen na fotkách. Bude konkurovat Tesle

xiaomi es11 elektromobil
  • Xiaomi už dlouho pracuje na vlastním elektromobilu
  • Nyní čínský gigant dostal povolení k výrobě
  • Sedan Xiaomi MS11 byl dokonce spatřen v čínském městě Urumči

Není žádným velkým tajemstvím, že Xiaomi pracuje na vlastním elektromobilu, který vyvíjí už několik let. Nyní však čínská firma získala povolení k výrobě elektromobilů a zároveň si zaregistrovala doménu XiaomiEV.com, což značí, že se věci skutečně začínají hýbat.

Vůbec první elektromobil, označovaný jako Xiaomi MS11 byl spatřen v čínském městě Urumči, samozřejmě v patřičném maskování, jako je zvykem u všech chystaných vozů. Některé zvěsti říkají, že v tomto městě čínská firma prováděla vysokoteplotní testy, jelikož v tomto místě dosahuje v současnosti teplota klidně na 37 stupňů Celsia.

CEO Xiaomi, Lei Jun se nechal dříve na konferenci pro investory slyšet, že první automobil uvede na trh v první polovině roku 2024. Vše podpořil další z šéfů firmy, Lu Weibing. Ten totiž s patřičnou hrdostí prohlásil, že pokrok předčil veškerá očekávání interního týmu. Vypadá to tedy, že je model MS11 skutečně za rohem.

V červnu dokonce uniklo několik informací o baterii sedanu Xiaomi MS11. Verze Long Range má nabídnout 101kWh NMC baterii, která slíbí dojezd až 800 km. Cenově prý bude konkurovat vozům jako je Deepal SL03 či Tesla Model 3.

Koupili byste si raději auto od Tesly, nebo Xiaomi?

Zdroj: ArenaEV

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)