TOPlist

První koloběžka české značky Aligator. Co na ni řeknete?

koloběžka Aligator Scooter Pro

Česká společnost Aligator dál rozšiřuje nabídku elektroniky. Poté, co nedávno poslala na trh své první chytré hodinky, přichází také s novinkou v segmentu elektro koloběžek. Model Scooter Pro nabídne spoustu „klasických“ vlastností a funkcí, které najdeme i u konkurenčních jednostopých přibližovadel. Pokusí se ale nalákat i na celkem příjemnou cenu. Koloběžka Aligator Scooter Pro se bude prodávat za 9 990 Kč.

Novinka je prý určena především pro pohodlné a rychlé městské cestování na kratší vzdálenosti. Baterie je schopná zajistit dojezd až 25 km na jedno nabití. K dispozici jsou tři rychlostní režimy – 8 km/h, 15 km/h a 25 km/h. Díky skládacímu mechanismu s aretací je možné koloběžku složit i rozložit během dvou vteřin a vzít do ruky. Hmotnost je 13,9 kg. Díky použití leteckých slitin hliníku je nosnost až 120 kg. Téměř devítipalcová perforovaná kola s kvalitním odpružením mají zajišťovat pohodlnou jízdu. Jsou plná, není tedy třeba se obávat defektu a není nutné je hustit. Stupátko je opatřeno profilovaným pogumovaným povrchem, který zamezuje sesmeknutí boty a pomáhá bezpečnější jízdě. Po zastavení lze využít sklopný stojánek.

Koloběžka Aligator Scooter Pro je vybavena dvěma typy brzd, účinnou kotoučovou a elektronickou rekuperační. Ta převádí při brzdění energii pohybu na elektřinu, která se použije pro dobíjení baterie. Při jízdě si uživatel může zvolit, zda využije zadní kotoučovou brzdu, nebo i přední rekuperační.

KCQ Scooter
KCQ Scooter

Vepředu i vzadu je koloběžka vybavena LED světlomety, přední lze aktivovat z ovládacího panelu vozítka a pro zadní je možné vybrat, zda bude svítit stále, či se zapne při brzdění. Je k dispozici propojení s aplikací KCQ Scooter App. Zaznamená ujeté kilometry, stav baterie nebo pomůže s nastavením pokročilých funkcí koloběžky.

Jaké vlastnosti jsou podle vás u elektro koloběžky zásadní?

Zdroj: TZ Aligator

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)