Menu

Electrolux testuje svůj Uber. Nebude to ale o jízdě autem

Uber je o jízdě v autě s cizími lidmi, dále tu je například Airbnb, ve kterém se pronajímají pokoje a brzy se může přidat další služba. Společnost Electrolux se inspirovala výše zmíněnými službami a přichází se svou verzí v oblasti, které rozumí nejvíce.

Electrolux chce mít službu pro praní oblečení

Společnost Electrolux chce využít pračky a sušičky, které by lidé mohli nabídnout k vyprání oblečení. CEO Jonas Samuelson řekl pro Financial Times, že testují službu podobnou Uberu. Lidé zaplatí za vyprání oblečení u někoho jiného doma. Taková služba by se mohla hodit těm, kteří nechtějí utrácet peníze za spotřebič, jenž je nečinný většinu času v týdnu.

Electrolux AEG

Oproti například Uberu zde ale existují trochu odlišné problémy, jako například to, kdo zaplatí škody, když se srazí svetr v pračce. Nebo jestli se v bytech nebudou tvořit provizorní prádelny, které budou zneužívat služby. Jako třeba můžeme znát u bytů a domů z Airbnb, kde některé jsou v podstatě jako hotely dostupné po celý rok.

Jonas Samuelson zatím neprozradil, jak testování nové služby probíhá. Neřekl přibližný čas, kdy by se jejich služba mohla případně spustit. Nemuselo by to ale trvat tak dlouho, vzhledem k tomu, že výrobci spotřebičů nemají moc velký nárůst poptávky. Možnost sdílení praček a sušiček by mohl vyvolat větší zájem o tyto věci. Lidé by totiž pravděpodobně investovali peníze do drahých praček a sušiček, kdyby se jim investice mohla díky službě brzy vrátit zpátky.

Těžit by z toho mohly i chytré pračky s Androidem, které by mohly být propojeny přímo s aplikací a každý člověk by si tak mohl přes mobil navolit vlastní program, který potřebuje. A následně i informovat o tom, že praní skončilo a můžou si oblečení vyzvednout.

Uvítali byste službu k praní oblečení, kterou Electrolux testuje?

Zdroj: engadget.com.

 

Komentáře

dunco

z aplikace
1.12.2016 18:53

A co takhle něco na způsob, že když manželka bude chtít souložit a já nebudu mít zrovna chuť, tak si přes Uber objedná cizího chlapa😂😂😂😂. Toto jsou už neuvěřitelné nápady a hlavně vůbec takový nesmysly publikovat, hold Svět Androida.

Sitler

sitler 4

1.12.2016 19:17

Trochu mi to pripada zbytecne… Ziju v Hamburku, tady je spousta klasickych pradelen za pakatel a je to parada. Kdo nechce mit nebo nema pracku, vypere si velkou davku cca za stovku i se susickou. Jedine, co bych ocenil navic je notifikace na telefon ze je doprano. Ted si clovek musi hlidat hodinky (pracka ma zamek na kod). Imho lepsi nez single pracka sharing.

Jery99

z aplikace
1.12.2016 21:27

dunco dobře ty!Dej si to jako start UP!

RSS (komentáře k článku)