Závidíte jablíčkářům? Dynamic Island už zapnete i v Androidu

Dynamic Island dynamicSpot Android aplikace

I věrní fanoušci systému Android musejí čas od času uznat, že konkurenční Apple a jeho prostředí iOS přináší do mobilních zařízení nějakou pozoruhodnou funkci, kterou okamžitě po uvedení, dychtivě a bez posměšků, probírají nejen „jablíčkáři“, ale právě i zástupci druhého tábora. Mezi takové funkce určitě patří Dynamic Island, který dostal v modelech iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max za úkol kreativním způsobem překrýt a zároveň využít prostor kolem přední kamerky. Dle očekávání to netrvalo příliš dlouho a objevují se i první řešení pro Android.

dynamicSpot – Dynamic Island pro Android

Od představení čtrnáctých iPhonů se již v Obchodě Google Play objevilo několik aplikací, které simulaci funkce Dynamic Island slibovaly. Často šlo ovšem o velmi nepovedené nebo dokonce podvodné nástroje, které moc nestojí za řeč. Podstatně lépe je na tom aplikace dynamicSpot z vývojářské dílny Jawomo, která má na svědomí již několik podobných výtvorů. Ačkoli již mohou v tuto chvíli existovat i další aplikace se stejným posláním, nebo se podobné objeví, pojďme se v tuto chvíli věnovat této. Tipy na další případně přidávejte do komentáře.

Dynamic Island - dynamicSpot
Dynamic Island - dynamicSpot

Základní funkce zdarma, další vychytávky za stovku

Aplikace dynamicSpot je v Obchodě Google Play ke stažení zdarma a bezplatné jsou také všechny základní funkce. Patří mezi ně výběr aplikací, ke kterým se mají notifikace v bublině ukazovat, volba upozornění ke stavu baterie nebo nastavení velikosti „ostrůvku“. Mezi pokročilé vychytávky, které se dají odemknut za 99,99 Kč, patří například blokování systémových notifikací v klasické liště, zobrazování upozornění na zamčené obrazovce, rozevření bubliny při dlouhém stisknutí nebo nastavení času automatického skrytí.

Co se týká parametrů samotného ostrůvku, tak nastavení umožňuje měnit jeho odsazení od horní hrany displeje, celkovou šířku a výšku a také zaoblení okrajů. Při testování na redakčním Samsung Galaxy S21 Ultra se zaoblení upravovat nepodařilo, nicméně zbytek posuvníků funguje. Konkrétně k Samsung telefonům mají vývojáři v nápovědě poznámku, že fungování aplikace dynamicSpot může narušit systémová aktualizace.

Po nastavení vybraných aplikací ze seznamu, velikosti a umístění ostrůvků a případně dalších předvoleb chování pak stačí klepnout na tlačítko „play“. Aplikace by následně měla běžet na pozadí (žádala k tomu úvodem také oprávnění) a probouzet bublinu v definovaných situacích. Dynamic Island je aktuálně evidentně velkým tématem dokonce i u samotných výrobců Android telefonů.

Co říkáte na funkci Dynamic Island? Vyzkoušíte na Androidu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)