TOPlist

Žrouti energie: Které aplikace vám nejvíce vybíjejí baterii v mobilu?

slabá baterie v telefonu
  • DxOMark zveřejnil v rámci příležitosti mezinárodního dne baterií novou studii
  • Ta odhaluje, které aplikace mají největší vliv na vybíjení jak ve střední třídě, tak u vlajkových lodí
  • Mezi největší žrouty patří Instagram Reels, SMS zprávy i Disney+

V rámci oslav mezinárodního dne baterií zveřejnil tým DxOMark, specializující se na hodnocení různých oblastí mobilních telefonů novou studii. Ta odhaluje, jak různé aplikace ovlivňují výdrž baterie smartphonů, a to jak v kategorii střední třídy, tak u prémiových modelů uvedených na trh v loňském roce. Výsledky možná nejednoho překvapí..

Výzkum poukazuje na to, že SMS zprávy se výrazně podepisují na rychlejším vybíjení baterie, což je kvůli využívání mobilních sítí (a tedy kontinuálnímu vyhledávání signálu) docela logické. Prémiové modely se však s touto zátěží vyrovnávají lépe než jejich dostupnější protějšky. Z dalších aplikací se na vyšší spotřebě baterie podílí především komunikační platformy jako Facebook Messenger, Snapchat, Instagram a WhatsApp, přičemž tyto aplikace jsou pro vlajkové lodě větší zátěží než pro telefony střední třídy.

V kategorii aplikací pro streamování videa se ukázalo, že Instagram a Facebook Reels jsou pro baterii telefonu nejnáročnější, následované YouTube Shorts, Snapchat Spotlight a TikTokem. Ten je mimochodem skvěle optimalizovaný a vyšel z testu nejlépe. Nutno ale říct, že rozdíl není nijak zvlášť markantní. Co se týče platforem pro streamování filmů a seriálů (obecně formátu na šířku), nejhůře dopadlo Prime Video, za ním následují služby jako Disney+, YouTube a Netflix.

Které aplikace vám vybíjejí baterii nejvíce?

Zdroj: Instagram DxOMark

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)