DxOMark nyní testuje zvukový projev u telefonů

dxomark audio test

DxOMark je znám především jako benchmark současných fotoaparátů u mobilních telefonů. Za svou sedmiletou existenci si web vytvořil v této oblasti velké renomé a pokračuje dál. Nově bude totiž testovat také audio schopnosti telefonů a to od mikrofonů přes redukci šumu až po kvalitu reproduktorů.

Společnost si pro nové testy dokonce nechala vytvořit novou zvukovou laboratoř, kde bude zařízení testovat. Test se bude skládat hned z několika částí. Integrované reproduktory musí obstát v testech hudby, videa a her přičemž je telefon celou dobu poslouchán nejen přístroji jako je zvukoměr či spektrogram, ale také zvukovými experty, kteří se audiem u telefonů zabývají.

dxomark audio

DxOMark testuje rovnou dva kusy testovaných telefonů, kdyby byl náhodou jeden kus vadný. Finální verdikt je pak vyhodnocen na základě kvality integrovaných reproduktorů, kvality zvuku při nahrávání zadním i předním fotoaparátem i odfiltrování zvuku v pozadí. Hodnotí se pak hlasitost, šum, témbr a schopnosti stereo zvuku. Společnost zatím otestovala sedm různých telefonů, mezi kterými se stal vítězem Huawei Mate 20 X.

Je pro vás kvalita zvuku v telefonu důležitá?

Zdroj: dxomark.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)