TOPlist

Tenhle telefon má dle DxOMark skvělou výdrž baterie. Čekali byste to?

dxomark test výdrž baterie realme gt neo 2

Web DxOMark se už dávno nezabývá pouze fototesty, ale před nějakým časem začal také s testováním kvality zvuku nebo výdrže baterie u telefonů. A nyní přišel s dalším výsledkem, který možná spoustu lidí překvapí. Bavíme se o mobilu realme GT Neo 2.

realme GT Neo 2 v testu výdrže exceloval

Ten se chlubí 5000mAh baterií a výkon má na starost čipset Qualcomm Snapdragon 870. Celkově se umístil v žebříku na druhém místě se skóre 94 bodů, lépe je na tom jen Oppo Reno6 5G. V tzv. Stationary testu telefon vydržel 64 hodin. Pokud nevíte o co jde, jedná se o test, který DxOMark nazývá typickým scénářem používání. Zahrnuje tedy hlasové hovory, přehrávání videa, brouzdání po internetu a další běžné úkony.

Telefon však zazářil mimo jiné také v noci, kdy ztratil pouhých 0,33 % baterie, což je vůbec nejméně v celé databázi DxOMark a překonal tak třeba také iPhone 13 Pro Max. Právě telefony od Applu bývají v tomto segmentu velice silné. Každý, kdo alespoň chvíli iPhone používal ví, že když jej nepoužíváte, téměř vůbec se vám nevybíjí. realme GT Neo 2 si však vede dobře také u hraní her nebo používání aplikace fotoaparát, kde překonal třeba i první Oppo Reno6 5G nebo třetí Xiaomi 11T.

Co se týče rychlosti nabíjení, z 0 na 80 % se telefon nabije za 25 minut, na 90 % za 30 minut a na 100 % za 41 minut, což jsou s ohledem na výdrž skvělé hodnoty.

Jste spokojeni s výdrží vašeho mobilu?

Zdroj: gizmochina

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)