TOPlist

Co má společného Game of Thrones a Duolingo? Jazykový kurz valyrijštiny

duolingo game of thrones

Sedmá řada Game of Thrones je za rohem, vychází již příští týden. Již zítra byste se ale mohli naladit na vlnu Západozemí. Aplikace Duolingo pro učení jazyků by totiž 13. července měla spustit kurz pro valyrijštinu, což je jeden z fiktivních jazyků tohoto světa.

Duolingo vás naučí jazyk Daenerys Targaryen

Na kurzu se pracuje již 8 měsíců a nyní je připraven na vydání v otevřeném betatestování. Na stránkách Duolinga je uvedeno datum 16. července, podle informací by se ale testování mělo spustit již zítra. Zajímavé je rozhodně to, kdo kurz připravuje. Je to přímo David J. Peterson, jazykovědec, který stojí za tvorbou několika fiktivních jazyků pro známé filmy a seriály.

Hra o trůny – náhleďák

A to včetně valyrijštiny a dothračtiny v Game of Thrones, kde se musel vytvořit komplexní jazyk. Tvůrce světa George R. R. Martin totiž ve svých knihách použil jen minimum frází s těmito jazyky, které by v seriálu nestačily. Další zajímavost je v tom, že přímo tento jazyk používá jenom Daenerys Targaryen, jedna z hlavních postav tohoto fantasy světa. Zbytek lidí používá odlišný slang nebo méně formální verze jazyku.

Peterson vytvořil jazyk v podstatě od nuly, sestavil to právě kolem několika frází, které využil spisovatel Martin, jako třeba Valar Morghulis nebo Valar Dohaeris. Jedná se o první oficiální kurz, nicméně na internetu již najdete slovníky a překladače, které obsahují tisíce slov. Aplikaci Duolingo můžete stahovat zdarma, k tomuto kurzu bude potřeba anglický jazyk. Pokud zatím nemáte angličtinu na tak dobré úrovní, můžete použít stejnou aplikaci, abyste si tak zlepšili anglický jazyk.

Duolingo: Language Lessons
Duolingo: Language Lessons

Těšíte se na sedmou řadu Game of Thrones? Vyzkoušíte si Duolingo kurz?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)