DSLR Controller: Telefon jako externí displej pro vaši zrcadlovku

DSLR Controller

Při focení zrcadlovkou často narazíte na jeden nepříjemný fakt – vyfocený snímek může na malém displeji fotoaparátu vypadat výborně, ale ve skutečnosti tomu tak není. Většinou by nás vysvobodil větší a kvalitnější displej, který by případné chyby na fotografii prozradil. Napadlo vás někdy, že by se tento problém dal vyřešit pomocí mobilního telefonu? Nová aplikace DSLR Controller ukazuje, že to jde. Mobilní telefon s digitální zrcadlovkou je nutné propojit USB OTG kabelem, navíc musí být použita kompatibilní zařízení. Jejich seznam naleznete zde. Podpora mobilních telefonů je poměrně rozsáhlá, v případě fotoaparátů už je to o poznání horší a DSLR Controller funguje zatím pouze s fotoaparáty Canon.

DSLR Controller

K uchycení telefonu k fotoaparátu pak může posloužit speciální držák, který je na Amazonu k prodeji přibližně za 300 Kč. Tímto způsobem lze docílit velmi zajímavého příslušenství k digitální zrcadlovce, které navíc vyjde poměrně levně. Aplikace DSLR Controller navíc umožní i do jisté míry ovládat samotný fotoaparát, bohužel je zatím stále ve fázi beta, takže obsahuje některé chyby. Myšlenka se nám ovšem velmi líbí a není vůbec vyloučeno, že se podobné propojení telefonu a DSLR bude ještě časem rozšiřovat.

DSLR Controller
DSLR Controller

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)