Dragon Slayer – nádherné souboje s obřími draky

dragon

Bájní draci napadli vaše město a vy, člen legendárních Dragon Slayerů, se je opět budete snažit zastavit. Takto zní příběh další novinky od Glu Mobile. Zaujme vás skvělá grafika této hry natolik, abyste ji dohráli do konce a investovali peníze?

dragon

 

O co vlastně jde?

Co se náplně hry týče, jedná se o něco velmi, ale velmi podobného, jako jsou předchozí Glu hry. V tomto případě bych se ani nebál konstatovat, že Glu pouze mění nepřátele, příběh, prostředí a kopíruje stejný engine hry, který zřejmě funguje. Pokud jste tedy hráli Dead Dome, Blood and Glory či jeho pokračování, tak určitě budete vědět, o co tady půjde.

Screenshot_2012-11-24-11-56-47

Náš hlavní hrdina je kouzelník, jehož dosavadní zaměstnání spočívalo v likvidaci draků a dalších potvor z říše zla. Nyní se draci znovu vrací a to s ještě větší silou, a proto je váš kontrakt prodloužen a vy se vydáte na cestu 13 misí, ve kterých budete zabíjet draky. Souboje probíhají klasicky a téměř beze změn (když hru srovnáme s Death Dome a Blood and Glory). Abyste mohli provést úspěšnou kombinaci útoků, musíte se nejprve vyhnout všem příchozím výpadům nepřátel. Draci jsou čím dál více rafinovanější a někdy vám bude doslova připadat, že si z vás dělají legraci. Příkladem mohou být velmi podobné útoky, které však končí úplně jinak. Kromě úhybů můžete využít štít, v tomto případě se jedná o jakési silové pole. To dokáže velmi snadno pokrýt a často i absorbovat většinu útoků nepřátel. Štít samozřejmě nemáte do nekonečna, a proto ho musíte uplatnit v těch nejvhodnějších chvílích. Když už se poté dostanete k samotnému útoku, musíte této chvilkové záležitosti pořádně využít. K zásahu nepřátel se používají gesta na displeji, kterými váš hrdina začne pálit o sto šest.

Screenshot_2012-11-24-11-53-38

Trailer hry

Dragon Slayer, available now FREE on Android!

Dragon Slayer, available now FREE on Android!

Příběh a systém vylepšování postavy

V Dragon Slayer se setkáte s příběhem. Je vyprávěn komiksovým stylem a není  zrovna moc komplexní. Na druhou stranu, lepší než nic. Jednotlivé komiksové stránky si můžete proklikávat i zpětně. To se hodí především v případech, kdy jste tenkou příběhovou linii náhodou skipnuli a rádi byste věděli, co se právě ve hře děje. Vaše postava získává souboj co souboj více zkušeností a vy z nich poté dosáhnete vyšších levelů. Ve většině her je tento systém účinný a vy se těšíte na každý další level. Tady to bohužel nehraje téměř žádnou roli. I když vám za každý další level přibudou skill pointy (lze je vkládat do jednotlivých atribut) a schopnost použít lepší výzbroj, tak stejně dojdete do bodu, kdy vám tohle všechno bude naprosto k ničemu, alespoň tedy pokud jste zatím do hry neinvestovali své peníze.  Abyste se dostali do pozdějších fází hry, tak si zkrátka a dobře budete muset zaplatit.

dragon1

Verdikt

Za vyzdvižení stojí krásná grafika a ještě lepší animace nepřátel. To rozhodně chválíme.  Oproti podobným Glu titulům zde chybí něco nového. To, že se mění nepřátelé a prostředí, většinu lidí nenadchne. Když už se vývojáři vydali na cestu kopírování totožného enginu, měli by se alespoň snažit přidávat do her nové prvky. V tomto případě tedy hru ještě pochválíme, protože grafika a hratelnost je do určité chvíle parádní. Pokud však bude další hra od Glu na stejné brdo s minimálním množstvím inovací, začneme být v recenzích jejich her velmi nepříjemní.

Video

Dragon Slayer – Nádherné souboje s obřími draky

Dragon Slayer - Nádherné souboje s obřími draky

DRAGON SLAYER
DRAGON SLAYER

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-01

Bonsai Blast – závislost na barevných kuličkách

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
ss-800-3-1

Eternity Warriors – rádi Diablo?

Zprávičky Milan Menšík Milan Menšík
1 min. uložit na později

Komentáře (10)