Další zářez. Nesmrtelný DOOM už spustí i chytrá lampička

DOOM IKEA chytrá lampička

Legendární střílečka DOOM není jen odkazem na počátky akčního počítačového hraní ve 3D, ale nějakou dobu také hlavním prvkem velmi neotřelé výzvy: Rozběhnout hru s minimálním počtem dalších periferií na zařízení, které k tomu původně vůbec nebylo určeno. Doteď se tak DOOM ukázal jako hratelný třeba na bankomatech, kalkulačkách, iPodech či na palubním počítači Porsche 911.

V jednom z posledních úspěšných pokusů hraje roli chytrá lampička IKEA Trådfri a stojí za ním softwarový inženýr Nicola Wrachien. První pokus se starší lampičkou nevyšel, neboť disponovala pouze 40MHz procesorem Arm Cortex-M4 a 32 KB RAM. S novou verzí a konfigurací Arm Cortex-M33, 108 KB RAM a 1 MB paměti už se ale dílo zadařilo a DOOM tak oficiálně běží i na smart lampičce v ceně patnácti dolarů (350 Kč).

DOOM IKEA chytrá lampička experiment

Aby se do lampičky hra vešla, potřeboval Wrachienův tým více místa, a tak použil 8 MB dodatečného úložiště NAND flash. Obrazovka, kterou použili, má rozlišení 160 × 128 pixelů a ovladač je jednoduchá deska s osmi tlačítky.

Kdy jste naposledy hráli DOOM?

Zdroj: techspot

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)