Doogee S90: Nový levný modulární telefon, který proměníte ve vysílačku nebo speciální kameru

doogee s90 predstaveni

Modulární telefony nikdy nezískaly dostatečnou podporu u lidí. V minulosti jsme mohli vidět Project Ara od Googlu, anebo telefony LG G5 a Essential Phone. Ani jeden v modularitě neuspěl. Jedinou společností, kde se modularita uchytila je Motorola. Nyní se však dostává na méně známou čínskou společnost Doogee, která se s novým telefonem S90 pouští rovněž do neprobádaných vod modularity. Co nový telefon umí?

Doogee S90 je modulární a zároveň i odolný telefon za nízkou cenu

Trochu netradičně se Doogee S90 objevil nejprve na Kickstarteru, kde jej uživatelé můžou koupit za výhodnější cenu. Společnost si pravděpodobně chtěla ověřit, jestli u lidí bude o modulární telefon zájem. A ten se dostavil. V době psaní článku již společnost vybrala 190 tisíc dolarů. Původně požadovali pouze 10 tisíc. Moduly se připojují na zadní stranu telefonu, kde si můžete všimnout kontaktů.

DOOGEE S90 All-in-one Modular Rugged Phone

DOOGEE S90 All-in-one Modular Rugged Phone

K dispozici jsou momentálně čtyři moduly, ale společnost chystá další, a to včetně 5G modulu. Základním modulem je 5 000 mAh powerbanka, která se dá použít jako dodatečná baterie k telefonu, dále je to gamepad pro pohodlnější hraní her, vysílačka a speciální kamera s nočním viděním. Pokud se zaměříme na samotný telefon, tak patří k těm odolnějším. Od toho se odvíjí i robustnější konstrukce. Splňuje certifikace IP68 a MIL-STD-810G.

Výkon má na starost Helio P60, který doplní 6GB RAM paměť a 128GB vnitřní paměť. Baterie má kapacitu 5 050 mAh. Spolu s přidáním základního modulu se tak kapacita zastaví na hodnotě 10 050 mAh. Displej má velikost 6,18 palců, jedná se o IPS panel s FullHD+ rozlišením. Bohužel rovnou z krabice běží stále na Androidu 8 Oreo. Zadní duální fotoaparát má 16 + 8 MPx. Přední selfie kamera má 8 MPx. Nechybí čtečka otisků prstů, NFC a bezdrátové nabíjení. Během kampaně na Kickstarteru se dá koupit za zvýhodněnou cenu 299 dolarů, v přepočtu 6 700 Kč. Za zvýhodněnou cenu jsou i moduly. Jakmile se telefon dostane na trh, bude stát 499 dolarů, což je v přepočtu 11 200 Kč.

Jak se vám líbí Doogee S90? Mají modulární telefony ještě smysl?

Zdroj: androidaurhority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)