Menu

Flash Player na Android neumírá, Dolphin Browser vylepšuje podporu

Společně s aktualizací operačního systému Android na verzi 5.1.x přicházejí postupně také aktualizace programů. Výjimkou v tomto směru není ani oblíbený webový prohlížeč Dolphin Browser, který nabízí inteligentnější stahování, vylepšení pro Android 5.1, rychlejší zadávání URL, rozšířenou funkci Dolphin Connect, omezení stahování pouze na Wi-Fi připojení a režim her ve Flashi.

Dolphin ve verzi 11.4.9 skutečně funguje lépe s operačním systémem Android 5.1 Lollipop, což se projevuje především ve stabilitě a plynulosti. Opraveny byly problémy s prázdnými obrazovkami a potíže se zpracováním Flashe. Stejně jako u jiných aktualizací by mělo být surfování a prohlížení webových stránek s poslední verzí rychlejší.

Užitečnou novinkou je stahování pouze při připojení přes Wi-Fi. V praxi to znamená, že pokud ztratíte Wi-Fi připojení, nebude program používat mobilní data k dokončení stahování. Kromě úspory datového limitu tím dojde i k úspoře baterie. Změna byla provedena proto, že ve srovnání se 4G a 3G sítěmi je Wi-Fi konektivita méně energeticky náročná. Chcete-li povolit inteligentnější stahování, stačí jít do Nastavení kde v sekci Data-Downloads aktivujete volbu Download files on Wi-Fi only.

Režim hraní her ve Flashi umožňuje hraní her ve webovém prohlížeči. S chytřejší klávesnicí pak můžete rychleji zadávat adresy. Na rozdíl od minulých verzí aplikace pro Android nyní zobrazuje “www.” a “.com” jako klávesy, takže není třeba je psát po jednotlivých písmenech.

Mezi další důležitá vylepšení patří přidání ikony počasí jedním klepnutím do adresního řádku, podpora přihlášení k účtu Google, pamatování si přihlašovacích údajů, jednodušší mazání historie a uzavírání karet dvojitým poklepáním.

Pokud již aplikaci máte nainstalovanou, můžete očekávat její aktualizaci v rámci následujících hodin. V opačném případě ji můžete stáhnout v poslední verzi z Obchodu Play. Dolphin Browser má na svém kontě více než padesát milionů stažení a velmi pěknou průměrnou známku 4,6.

Zdroj: Android Community.

 

Komentáře

kamil

kamil

4.5.2015 12:58

Škoda, Flash měl zemřít již dávno a všude.

B.

B.

4.5.2015 13:46

Já se toho flashe prostě zbavim a basta, Dolphin odinstalován…

Samekmilan

samekmilan 0

4.5.2015 13:53

Bude podpora flash vyssi nez max verze pro android 11.1?

FAKTUZMETEDZACINATEMEGASTVAT

4.5.2015 16:20

Flash? To vážně ještě existuje? :D ikdyž pro mě je to těžké hodnotit. Na iPhonu jsem ho nikdy neměl a androidy jsou tak zasekaný, že to nemělo ani smysl zkoušet (ne nejsem sociál co si kupuje lowendy a pak nadava, že se sekaj…jenom mam oči :D )

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

4.5.2015 19:10

Flash je zlo plné děr, díkyk terém zle snadno ovládat celý systém (Windows i Android).

Tomáš Janovský

Tomáš Janovský

4.5.2015 22:30

Mě baví jak iPhonysti křičí jak flash nepotřebujou, sice se jim spousta stránek nezobrazuje jak má, protože ten flash prostě nevidí, ale oni to ani neví, protože ten flash prostě nemaj a jen hulákaj, že je Android nanic, protože má flash. Asi by se divili, kolik stránek ještě stále flash využívá. Jenže to by musely zahodit ty svoje krámy a koupit nějaký pořádný Android. (To jsem si jen rýpnul, mě se ve skutečnosti iPhony líbí.) Ale mě i s flashem telefon běhá jako víno, tak nechápu pořád ty plky, co se tady na fórech vedou.
Je sice jasný, že je flash už kaput, ale když ho občas potřebuju, tak si ho prostě zapnu a jsem tomu rád! Uznávám, že to není často a postupně flashe ubývá, a je to samozřejmě dobře. Jenže bohužel to ještě nějakou dobu bude trvat, než flash nadobro z Internetu zmizí. A to je prostě fakt!

mira hrach

mira hrach

4.5.2015 23:42

Nevim co se divíte, na spoustě stránek Flash je. Proto mám taky dolphin v telefonu. Vlastně mě vytáčí, jak se Google smaží tvářit že neexistuje. Prostě mi někdo pošle nějakej fór, otevře se nějaká stránka, tam je okno s videem a pokud na něj kliknete v chromu nebo Opeře nebo já nevim v čom uvidíte prd. Dolphin to řeší. Stránka je idetická jako na desktopu. Ale trvalo mi, než jsem na to přišel. Ps.: U Ohryzků by mi asi jeblo, protože jestli Flash mají uplně zakázanej. Chudáci. Nesměj krást, nesmě Flash. No ono by to asi nějak šlo. Když se ten ohryzek nějak crackne.

RSS (komentáře k článku)