Dokovací stanice Samsung DeX značně změní svůj design

Dokovací stanice Samsung DeX

Už při prvních spekulacích ohledně novinek k Samsung Galaxy S9 se tvrdilo, že přijde také nová dokovací stanice Samsung DeX. Původně se mluvilo o veletrhu CES, což se nestalo. Větší smysl to dává na MWC, kde se představí právě Galaxy S9. A právě s blížícím se veletrhem, se také objevily první fotografie nové verze DeX stanice, o které se postaral Evan “evleaks” Blass.

Dokovací stanice Samsung DeX bude horizontální

Už na první pohled jde vidět, že se dokovací stanice značně změní, nebude se jednat o “puk” s vysunovací částí, do které se pak telefon položí. Nově bude telefon na podložce v horizontální poloze.

samsung dex pad

Jak se dá vidět z obrázků, tak má USB-C konektor, do kterého připojíte telefon. A následně má výstupy na dvě klasická USB, jedno HDMI a USB-C pro napájení. Chybět tak bude Ethernet kabel, sluchátka půjdou zapojit přímo do telefonu, kde bude dostupný 3,5mm konektor.

Důvodem, proč bude nově telefon v horizontální poloze je ten, že se bude dát připojené zařízení proměnit v klávesnici či touchpad. Tato novinka by se měla nazývat Samsung DeX Pad a očekává se její kompletní představení již 25. února.

Jak se vám líbí nový design dokovací stanice Samsung DeX?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)