Dočkáme se “Key Lime Pie” již na podzim?

klp_ico

Aktualizace operačního systému s číslem 4.3 přinesla sice poměrně širokou paletu vylepšení, drobné novinky, ale jako celek byla pro uživatelskou veřejnost spíše zklamáním. Proti do té doby aktuálnímu Androidu 4.2 došlo z pohledu uživatele k minimálním změnám. Navíc se majitelé Nexusů, kteří obdrželi update jako první, potýkají s relativně častými problémy, což potvrdili i naši čtenáři v diskuzi pod článkem Update na Android 4.3 způsobuje na některých Nexusech 4 problémy. Naděje mnohých se tak upínají k Androidu 5.0 “Key Lime Pie”, od kterého se očekávají skutečně zásadní a užitečné inovace. Údajně je tento systém již testován a pomalu se opět rozjíždí kolotoč spekulací a dohadů o tom, co vlastně přinese.

Dočkáme se Key Lime Pie již na podzim? Dočkáme se Key Lime Pie již na podzim?

Na to, že Android 5.0 již existuje v aktivní podobě, se přišlo díky hlášením o chybách v projektu Chromium (webový prohlížeč od Google), kde byly nalezeny zmínky o Androidu v sestavení KRS36B. Jak ve středu popisoval David Mysliveček v novince Key Lime Pie spatřen na Nexusu 4 a 7!, označení sestavení u Androidů 4.x Jelly Bean začíná na písmeno “J”, takže lze předpokládat, že sestavení KRS36B patří příští generaci.

Zásadní otázka tedy zní: koncem června deník Wall Street Journal uvedl, že Google pracuje na tzv. “K” verzi svého operačního systému. Podle jeho tvrzení by měla být uvolněna letos na podzim. Nová verze by údajně měla lépe podporovat méně výkonná zařízení a podle Wall Street Journal nebude v tomto případě platit, že novější verze systému vyžaduje silnější hardware než předchozí.

Zdroje: 4PDA a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)