Update na Android 4.3 způsobuje na některých Nexusech 4 problémy

n44

Ačkoli je Android 4.3 relativně malou aktualizací, přinášející spíše kosmetická vylepšení, vypadá to, že některé Nexusy 4 s ní mají poměrně fatální problémy. Na produktovém diskuzním fóru Google poměrně hodně uživatelů hlásí, že po stažení a instalaci aktualizace jejich telefony zamrzají na obrazovce s úvodní animací, nebo se zaseknou v nekonečné smyčce. Jediný dosud známý způsob opravy, který zabírá, je obnovení továrního nastavení nebo flashnutí starší verze Androidu. Obě varianty ale znamenají nepříjemnou ztrátu dat a nastavení aplikací.

Další, kteří telefon nastartovali, hlásí přehřívání, nemožnost restartu, nesprávné snímání více doteků či velmi pomalou odezvu.

Kromě toho se údajně objevují problémy s aplikací Netflix, která po aktualizaci na některých zařízeních zamrzne takovým způsobem, že je nutné telefon vypnout a zapnout.

Není jasné, jak velkého procenta případů se uvedené problémy dotkly – v diskuzích pod články na našem serveru se zatím o nemožnosti spustit po updatu systém nikdo nezmiňuje. Vývojář Dan Morrill sdělil, že Google je vědom problému s Netflixem, a že pracuje na opravě.

Každopádně můžeme majitelům Nexusů 4 před provedením aktualizace doporučit to, co by měli v takových případě udělat automaticky – nejprve provést zálohu všeho, co je pro ně důležité, a teprve poté spustit aktualizační proces.

Pojďme si udělat obrázek, jak jsou na tom s uvedenými problémy čeští majitelé Nexusů 4. Pokud máte tento telefon a provedli jste aktualizaci, podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Engadget a Phones Review.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)