Key Lime Pie spatřen na Nexusu 4 a 7!

Android-key-lime-pie

Již před nějakou dobou odborná i laická veřejnost čekala, že Google představí novou verzi systému Android, která ponese číslo 5.0 a jméno “Key Lime Pie”. Bohužel se tak nestalo a místo toho byl představen Android 4.3 Jelly Bean. Ten se nestačil v nových přístrojích ani ohřát a již se objevují různé spekulace a dohady o brzkém představení nové verze systému.

key-lime-pie-cartoon

A jak všechny spekulace vznikly?

Vývojář, který vystupuje pod přezdívkou “dknandiraju”, zveřejnil seznam zařízení, která byla použita při testování prohlížeče Chromium. Kromě mobilních telefonů z řady Samsung Galaxy bylo zachyceno i několik přístrojů z rodiny Nexus, které nesly nové a velmi podivné číslo sestavení. Každé zařízení, které pohání Android ve verzi Jelly Bean nese písmeno “J” na začátku čísla sestavení. Namísto standardního JWR66V, kterým je označována nejnovější verze Android 4.3 Jelly Bean, bylo zaznamenáno sestavení KRS36B u přístrojů Nexus 4 a Nexus 7. Podle počátečního písmene tedy vše naznačuje příchod nové verze Android Key Lime Pie. Může se však jednat o verzi systému s číslem 4.4 či 5.0 – číslo se totiž z označení vyčíst nedá. Na další informace si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat.

Nexus-4-7-KRS36B

Zdroj: AndroidCommunity

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)