DJI uvedlo dron Mavic 3. Kromě parametrů má dravou i cenu

DJI Mavic 3 cena parametry

Populární výrobce dronů DJI představil třetí generaci svého nejslavnějšího a nejvybavenějšího modelu Mavic. Dle dřívějších předpokladů disponuje dvěma kamerami, přičemž ta hlavní Hasselblad má 4/3 CMOS senzor, f/2.8 – f/11 objektiv, dokáže pořizovat 20mpx fotky a natáčí maximálně 5.1K (5120 x 2700 px) při 50 FPS. V rozlišení 4K zvládá i 120 FPS. Dražší verze dronu s názvem Cine (dle Cinematic – je určená pro profesionální filmaře) umí mimo jiné nahrávat ve formátu Apple ProRes 422 HQ.

DJI Mavic 3 zvládne s jednou nabitou baterií letět až 40 minut, přičemž při pohybu vzduchem se o jeho bezpečnost starají všesměrové senzory s dosahem až 20 metrů. Teoreticky nejvyšší možná vzdálenost pro ovládání je 15 kilometrů a do ovladače zvládne dron i díky WiFi 6 posílat náhled ve FullHD rozlišení při 60FPS. Latence je 130 ms u klasického modelu (ovladač RC-N1) a 120ms u verze Cine (profi DJI RC ovladač).

DJI – This is DJI Mavic 3

DJI - This is DJI Mavic 3

Parametry jsou skutečně skvělé a odráží se v nich také vysoká cena. Nový dron se základní sadou vyjde na 2 099 eur, tedy asi 53 tisíc Kč. V pokročilejší výbavě DJI Mavic 3 Fly More Combo je k dostání za 2 799 eur, což je zhruba 71 tisíc Kč. Nejnadupanější DJI Mavic 3 Cine Premium Combo překračuje šestimístnou hranici v korunách, jelikož stojí 4 799 eur, tedy kolem 120 tisíc korun. Všechny jsou k dostání na oficiálním webu DJI.

Jak drahé drony jste kdy zkoušeli?

Zdroj: DJI

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)