Disney se loučí s Netflixem: Zmizí známé filmy a seriály

disney netflix konec spoluprace

Disney se chystá odstranit své filmy z Netflixu a v následujících letech zavede vlastní streamovací službu. Pro Netflix, který nedávno překonal hranici 104 miliónů uživatelů, to není příliš pozitivní zpráva.

Disney plánuje ukončení spolupráce v roce 2019

Streamovací služby jsou v těchto letech na vzestupu a Disney si patrně dokázal spočítat, že se mu zavedení vlastní služby vyplatí. K definitivnímu ukončení spolupráce by mělo dojít v roce 2019, nicméně nové filmy a seriály od giganta zábavního průmyslu, by se už na Netlixu objevovat neměly.

disney konci spolupraci s netflixem

 

Disney kromě své vlastní tvorby, drží práva i na díla společností Pixar, Lucasfilm či Marvel. Diváci se proto na Netflixu mohou rozloučit s díly Star Wars, Toy Story, nicméně spolupráce na marwelovkách bude nadále pokračovat. Pár let již Netflix vlastnil exkluzivitu pro filmy, což znamenalo, že je mohl uvést ve stejnou dobu jako televizní stanice. Tato éra bohužel skončí a pro Netflix to může znamenat odliv části diváků.

Netflix
Netflix

Budou vám chybět na Netflixu Disneyho filmy a seriály?

Zdroj: polygon.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)