Toto si asi zamilujete: Disk Google má vylepšené vyhledávání

Disk Google vyhledávání filtry čipy

Vytváříte či zálohujete své dokumenty či jiné soubory v cloudové službě Disk Google? A máte jich tam opravdu, ale opravdu hodně? Pak se nejspíš čas od času dostáváte do situace, že je dost komplikované najít konkrétní soubor či složku. Pokud je nemáte mezi oblíbenými, případně nebyly upravovány nedávno, najít je může být ve velkém množství dalšího obsahu tvrdý oříšek. Násobně tvrdší, pokud si nejste jistí, jaký je název. Pro tyto případy zavádí Google vylepšené vyhledávání, které nabídne pokročilé filtry.

Disk Google vyhledávání filtry čipy ukázka x

“Zavádíme na Disku vyhledávací “čipy”, které umožňují filtrovat podle kritérií, jako je typ souboru, vlastník nebo datum poslední úpravy. Filtrování podle těchto kritérií vám pomůže zúžit a rychleji najít relevantní soubory v jakémkoli zobrazení v celém Disku,” informují vývojáři na blogu kancelářského balíku Workspace. Vyhledávání za tímto účelem doplní tři rozbalovací nabídky. Praktické novinky se dočkají všichni uživatelé firemních i osobních Workspace účtů a také G Suite Basic uživatelů ještě v první polovině roku 2023.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám nyní hledá na Disku Google?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)