TOPlist

Disk Google dostává skvělou funkci! Jen nechápeme, proč ji neměl už dávno

disk google ilustrace 18_05
  • Disk Google dostává další funkci, kterou měl mít už dávno
  • Po tmavém režimu přichází náhledy do souborů
  • Usnadní pohyb v nepořádku na cloudovém úložišti

Google se neustále snaží zlepšovat Disk Google pomocí nejrůznějších redesignů, popřípadě přidáváním nových funkcí. Některé z nich už za nás ale měl mít dlouho – třeba nedávno uvolněný tmavý režim webové aplikace. Dalším ukázkovým příkladem dohánění restů jsou i aktuálně se rozšiřující náhledy dokumentů.

Jestliže máte v souborech podobný nepořádek jako já, určitě tuhle novinku oceníte. Chcete-li momentálně ve webové verzi Disku zjistit, co je obsahem daného dokumentu, musíte jej otevřít, což vyžaduje kliknutí navíc – jde o nepříjemnost, která zbytečně žere čas. K dispozici totiž není žádný náhled.

disk google neporadekUkázkový nepořádek v souborech na Disku Google

Funkce, kterou Google ohlásil ve čtvrtek, vám dovolí zobrazit si náhled souboru tím, že na něj jednoduše najedete myší. Pakliže tedy máte domovskou stránku plnou dokumentů s označením „Dokument bez názvu“ a jediným vodítkem k tomu, co může být jejich obsahem, je datum úpravy, už nebudete muset procházet každý zvlášť, abyste našli ten, který zrovna hledáte.

Náhledy souborů se v současné době rozšiřují mezi jednotlivé uživatele. Já osobně je ještě k dispozici nemám, ale je klidně možné, že k vám již dorazily. Pokud se tak zatím nestalo, nezoufejte, dočkat byste se měli do dvou týdnů.

Chybí vám ve službě Disk Google nějaká funkce?

Zdroje: Google, 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)