TOPlist

Disk Google šokoval uživatele novým limitem. Týká se i vás?

Disk Google limit počet souborů 5 milionů

Je to jen pár dní, co jsme psali o zajímavém a pro drtivou většinu lidí netušeném limitu, jenž se týká maximálního počtu záložek prohlížeči Chrome, které se dají synchronizovat mezi zařízeními. Na zmíněné zprávičce obrazně řečeno ještě ani neuschl inkoust a už se propírá další limit, který má na svědomí tento technologický gigant. A i na tento se přišlo až ve chvíli, kdy někteří šokovaní uživatelé zjistili, že jej dosáhli. Řeč je o předem neoznámeném limitu na maximální počet souborů na Disku Google.

Na Redditu se cca před týdnem jeden z rozhořčených uživatelů svěřil, že ho populární cloudová služba vyzvala ke smazání některých souborů, jinak nemůže vytvářet další. A že limit vytvořených souborů je 5 milionů. Podobně jako u zmíněných záložek jde o obří číslo, nicméně někteří uživatelé jej skutečně dosáhli, dosahují a dosahovat budou. I samotná hodnota je pro mnohé překvapivá, nicméně možná ještě větší problém tkví v tom, že o této horní hranici do té doby nikdy nebyla nikde řeč.

Google Drive
Google Drive

„Až do tohoto problému jsem měl na svém Disku Google 7 milionů souborů bez jakýchkoli problémů. V žádné dokumentaci společnosti Google není o tomto limitu 5 milionů položek pro Disk ani zmínka. A nebylo absolutně žádné varování pro uživatele, kterých by se tato náhlá nová změna mohla týkat,“ kritizuje ra13, který používá 2TB verzi úložiště.

„Když se na to podíváme z jiného úhlu pohledu, pokud máte průměrnou velikost souboru <400 Kb, narazíte na tento nový limit souborů dříve, než vyčerpáte 2 TB úložiště. V případě 20TB účtu musí být průměrná velikost > 4 MB!“ nechápe naštvaný uživatel Disku Google.

Na vzniklý vzruch nakonec zareagoval přímo i Google skrze svého mluvčího. Zmíněný limit je prý „pojistka, která zabrání zneužití systému způsobem, který by mohl ovlivnit jeho stabilitu a bezpečnost.“ Společnost upřesnila, že limit se vztahuje na to, „kolik položek může jeden uživatel vytvořit na libovolném Disku“, nikoli na celkový limit pro všechny soubory na jednotce. Tento detail většině lidí moc nepomůže, ale je dobré jej znát. Stejně tak fakt, že existuje i limit 400 tisíc souborů, které jde sdílet mezi uživateli.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Víte o někom, koho omezil tento limit?

Zdroj: ars

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)